Rukometaši Spartaka nadigrali Crvenku

Vlado Šućur | 30. novembar 2020. | 17:30 | Sport

U devetom kolu Arkus lige Spartak je dočekao Crvenku i pobedio rezultatom 21-20. U zanimljivoj završnici bolje su se snašli subotičani i tako upisali važne bodove u borbi za opstanak u elitnom društvu. Spartak je golovima Grozdića dobro otvorio meč i poveo 2-0 a prednost od dva pogodka je čuvao u prvih dvadeset minuta. Iskusni igrači Crvenke su ipak u završnici poluvremena uspeli da preokrenu igrajući dobro sa igračem više pa je posle trideset minuta bilo 9-10. Spremo i Skuban su vratili prednost početkom drugog dela a ekipa Slaviše Lakovića je boljom odbranom usporila realizaciju protivnika. Oba tima demonstrirala su jake odbrane i veliku želju za pobedom tokom drugog dela ali nisu uspevale da dođu do serije pogodaka. Dva gola prednosti domaćima nisu bila dovoljna za mirnu završnicu ali su golmani Arđelan i Bižić bili na visini zadatka i važnim momentima dok je Grozdić s pozicije beka postigao gol za 21-19 u samoj završnici. Crvenka je do kraja uspela još jednom da smanji razliku ali je Spartak zaluženo stigao do bodova. Subotičani u narednom kolu gostuju Kikindi dok će Crvenka imati težak posao kod kuće protiv Dinama iz Pančeva.