Kragujevčanke slavile u Subotici

Vlado Šućur | 13. februar 2021. | 19:22 | Sport

Košarkašice Radničkog iz Kragujevca savladale su Spartak u Subotici rezultatom 67 – 77 u meču devetnestog kola Prve ženske košarkaške lige.

Kragujevčanke su dobro otvorile meč, raspoložena je bila Minela Mehović ali je na drugoj strani za Spartak pogađala Natalija Spaić i do kraja deonice nije bilo značajnijeg rezultatskog odvajanja a Radnički je vodio rezultatom 15 – 18. Zanimljiv uvod u drugu deonicu priredile su Spaićeva i Isidora Savković koje su serijom od šest poena donele prvu prednost Spartaku. U trenucima kada je delovalo da Radnički nema rešenja u napadu odgovornost je ponovo preuzela Minela Mehović koja je pogađala i za dva i za tri poena. Do kraja druge četvrtine gledali smo izjednačenu utakmicu a novu prednost Spartak je stekao u završnici pošto je Tijana Ninković pogodila trojku a Spaićeva realizovala slobodna bacanja. Treća četvrtina donela je i bolju igru Radničkog za koju košarkašice Spartaka nisu imale pravi odgovor. Gošće su nakon šest minuta igre u ovom periodu preokrenule pšto je pogodila Hadžićeva da bi Minela Mehović novom trojkom osigurala prednost svog tima. Gošće su u poslednjih deset minuta ušle sa maksimalnih dvanaest poena prednosti i ispostavilo se da im je to bilo dovoljno za konačan trijumf. Meč je obeležila pomenuta Minela Mehović sa 25 poena uz odličan procenat šuta iz igre i četiri ubačene trojke iz sedam pokušaja dok je u porazu Spartaka odličnu partiju prikazala Natalija Spaić koja je nanizala 33 poena. U narednom kolu Spartak gostuje Dugi u Šapcu dok Radnički dočekuje Novosadsku ŽKA.