Furtulin prvenac za radost Spartak Ždrepčeve krvi

Vlado Šućur | 13. februar 2021. | 19:24 | Sport

U okviru 21. kola Ling Long Superlige Srbije fudbaleri Spartak Ždrepčeve Krvi savladali su ekipu OFK Bačke iz Bačke Palanke minimalnim rezultatom 1-0. Svoj prvenac u redovima Subotičana postigao je novajlija Nikola Furtula, u 40. minutu.Početak  utakmice pripao je gostujućem sastavu. U dva navrata posle propusta domaćina fudbaleri Bačke pokušali su da ugroze Dujmovića, ali je Spartakov čuvar mreže odlično reagovao. Plavo-beli su se u nastavku probudili  i preuzeli inicijativu u potpunosti. Najbliži da dovede svoju ekipu u vođstvo bio je Tufegdžić, ali je Srećković uputio prejak centaršut  i golman Milojević je prvi stigao do lopte.

Sjajne prilike za domaću ekipu ređale su se kao,, na traci".  Milošević je uputio oštar šut u 37. minutu ali je golman Bačke  uspeo da odbrani taj udarac, loptu je zatim prihvatio Furtula ali ni posle njegovog pokušaja nije bilo promene rezultata. Domaći ipak nisu dugo čekali na vođstvo, u 40. minutu posle akcije u kojoj su učestvovali i Jovanović, Tufegdžić i Srećković, Nikola Furtula dovodi Spartak Ždrepčevu krv u prednost.

U drugom poluvremenu Spartak je prvi zapretio preko Strahinje Jovanovića, ali je sa gol linije loptu izbio Slađan Mijatović i tako sprečio krilnog napadača Spartaka  da udvostruči  vođstvo. Pokušali su gosti da anuliraju prednost „golubova“ nakon prekida, ali je Ratković slabo zahvatio loptu glavom i Dujmović je lako sačuvao svoju mrežu.

Gosti su zaigrali bolje nakon što je trener Vanić u igru uveo Ivančevića, Ašćerića i Žakulu.U tom periodu Filip Dujmović je bio siguran na golu, posebno posle pokušaja Ivančevića iz daljine, kao i kada je Ašćerić pokušao glavom sa pet metara. Na drugoj strani je Milošević u 62. minutu uputio sjajnu loptu za Tufegdžića koji je pokušao  da udvostruči prednost domaćih, ali je njegov udarac glavom odbranio Milojević .  Svojih nekoliko stopostotnih  prilika nisu iskoristili  Furtula, Srećković i Savković. Ovi promašaji mogli su kasnije da se ,,obiju o glavu" Spartaku, ali su na kraju 3 boda ipak ostala u Subotici.

Tim Vladimira Buača u narednom kolu gostuje u Gornjem Milanovcu ekipi Metalca, utakmica je na programu u sredu 17. februara.