Odbojkašice Spartaka izgubile od Partizana

Vlado Šućur | 22. februar 2021. | 17:28 | Sport

Odbojkašice Spartaka izgubile su od Partizana na svom terenu rezultatom 1-3 i meču sedamnaestog kola Superlige Srbije.

Subotičanke su bolje otvorile meč i posle nekoliko kvalitetnih servisa opteretile prijem rivala. Nakon toga usledili su i dobri napadi za pet poena prednosti do tehničkog tajm-auta. Tu razliku domaće su uglavnom održavale a u samoj završnisi seta uspele i da povećaju za 25 – 17. Izgledalo je da je Spartak na dobrom putu ali su crno bele u nastavku meča zaigrale znatno sigurnije. Odgovornost su u drugom setu preuzele iskusna Tanja Sredić kao i Crnčevićeva pa su gošće stigle do ubedljivih 18 – 25 i 1-1 u setovima. Slab otpor Spartaka u narednom setu urezultirao je još ubedljivijom razlikom u korist Partizana a bilo je 14 -25. U četvrtom setu videli smo nešto jači otpor subotičanki ali to nije bilo dovoljno za taj brek. Ekipa Partizana je nastavila u ritmu iz prethodnog seta, nisu gošće pravile suvišne greške niti dozvoljavale protivnicama da se vrate u igru pa su ovaj period rešile u svoju korist rezultatom 20 – 25 za konačnih 1-3. Partizan je posle ovog trijumfa zauzeo sedmu poziciju dok je Spartak deveti na tabeli i u narednom kolu igra u gostima protiv Kleka.