Pobeda odbojkaša Spartaka pred plej of

Vlado Šućur | 1. mart 2021. | 14:23 | Sport

Odbojkaši Spartaka savladali su ekipu Mladog radnika iz Požarevca rezultatom 3-1 (25:21, 25:18, 24:26, 25:17) i tako im se revanširali za poraz iz  prvog dela sezone. Subotičani su do pobede došli timskom igrom i velikim požtrvovanjem svih igrača.

Poveli su domaći sa 7:3, što je bio dovoljan razlog da trener gostiju zatraži minut odmora. Gosti su se potom trgli i preko Pajkića smanjili na samo poen zaostatka, 16:15. Nije to poremetilo igru plavo-belih koji ubrzo stižu do četiri poena viška nakon novog poena Kovača a blokom Medurića subotičani su poveli sa 1:0.

Odlična igra u bloku donela je Spartaku prednost i u nastavku utakmice. Ricardo je bio dobar na mreži za 8:4, požarevljani nisu pronalazili prava rešenja u napadu pa je prednost porasla na 12:6. Nastavili su subotičani u istom ritmu i zasluženo osvojili drugi set sa 25:18 . Najveća borba viđena je u trećem setu. Poveo je Mladi radnik sa 8:6, da bi odličnim servisima Jungić preokrenuo na 10:9. Uspeli su gosti potom da uhvate zamajac i poenom Žugića da povedu sa 20:18. Kovač je poravnao na 21:21 i doneo neizvesnost u finiš seta. Polomac je doneo set loptu gostima i as servisom smanjio rezultat na 2:1 u setovima. Razigrao se i Pajkić pa je Mladi Radnik vratio sigurnost ali Spartak  uzvratio preko Tumbasa i Kovača koji donose prednost od dva poena na tehničkom tajm – autu. Nakon kratkog predaha više snage i koncentracije imala je ekipa Igora Žakića sastava  koja stigla do  20:15. Tačku na utakmicu odličnim servisom stavio je Kovač i tako doneo radost Subotičanima za konačnih 3-1 . U nastavku prvenstva odbojkaše Sparataka očekuje borba u plej ofu a protivnik plavo belima u četvrtfinalu je kragujevački Radnički. Prvi meč na programu je u četvrtak kada Spartak putuje u Kragujevac dok je revanš meč na programu u nedelju 7 marta u Hali sportova u Dudovoj šumi.