Košarkaši Spartaka poraženi u Vršcu

Vlado Šućur | 14. maj 2017. | 14:13 | Sport

U sedmom kola plej ofa KLS Spartak je gostovao Vršcu, ekipi koja u prethodnih šest mečeva nije zabeležila pobedu. Posle solidnih dvadeset minuta i prednosti od šest poena, usledila je verovatno najslabija treća deonica plavo belih u sezoni, Vršac je preokrenuo i na kraju slavio rezultatom 76-72.

Spartak je u završnici prve četvrtine stigao do prednosti od sedam poena nakon što su precizni bili Fekete, Tresač i Prlja. Početkom drugog perioda Koča Jovović je nanizao pet poena i doneo izjednačenje. Plavo beli su se ponovo odmakli trojkama Tresača a kada se pridružio Ivan Jelenić stigli su do maksimalnih osam poena viška. Odgovor su spremili Đerić i Pavlović pa je Vršac prišao na minus tri. Novu energiju u odbrani plavo belih uneo je Nebojša Jovišić blokadom i defanzivnim skokom, Jelenić je pogodio još jednu trojku i gosti su stigli do plus šest što je razlika pri kojoj se otišlo na veliki odmor.

U trećoj četvrtini Spartak nije bio ni nalik ekipi koja je u prethodne dve ubacila gotovo pedeset poena. Nizali su gosti izgubjene lopte, stao je šut sa spoljnih pozicija i jedino je Jelenić uspevao nešto da pogodi. Sa druge strane, Vrščani nisu igrali besprekorno, ali su iskoristili veliki pad protivnika. Trojkama Glišića i Đerića u samoj završnici perioda stigli su do plus šest a katastrofalan napadački učinak Spartaka donekle je popravio Miščević trojkom na isteku tridesetog minuta. U poslednju deonicu Vršac je ušao sa tri poena prednosti. Na trojku Đerića ponovo je uzvratio Miščević a posle serije Jelenića Spartak je prišao na poen zaostatka šest minuta pre kraja. U neizvesnoj završnici bolje su se snašli domaći. Iskustvo Krstovića i Savovića  uz važnu trojku Mirka Đerića tri minuta pre kraja bili su dovoljni za prvu pobedu Vršca u plej ofu. Statistika kaže da je taj trijmf posledica timske igre kroz koju su dvocifren broj poena ubacili Đerić i Fundić, ali se u strelce upisalo još osam igrača. Najveći indeks ostvario je Nikola Jeftić koji je cifri od osam poena dodao isto toliko skokova, tri asistencije i dve osvojene lopte. Spartak je na ovom meču izgubio šesnaest lopti, najviše u trećoj deonici. Dobru formu potvrdio je Ivan Jelenić koji je vukao tim sa 24 poena i preko 60% ubačenih šuteva iz igre. Uz njega, dvocifren je bio još samo Predrag Prlja koji je ubacio šesnaest poena i ostvario deset skokova. Ivan Jelenić i Predrag Prlja našli su se na vrhu liste najboljih u prethodnom kolu KLS, prvi po broju poena, drugi po broju skokova ali to nije bilo dovoljno za pobedu u ovom susretu. Naredni meč košarkaši Spartaka igraju u Beogradu gde gostuju Crvenoj Zvezdi.