Remi Spartak Vojputa i Crvene Zvezde

Vlado Šućur | 14. maj 2017. | 14:14 | Sport

Derbi šestog kola plej ofa Super lige za rukometaše između Spartak Vojputa i Crvene Zvezde ispunio je očekivanja publike koja je uživala u šesdeset minuta bespoštedne borbe dva kvalitetna sastava. Na kraju, rezultat 22-22 i podela bodova jesu jedini pravi ishod meča.

Od samog početka čvrste odbrane na obe strane i dva raspoložena golmana, Abadžić i Zlatanović, neterali su trenere na dosta izmena i taktičko nadmudrivanje. Zvezda je do dva gola prednosti stigla u dvadesetom minutu nakon što je precizan bio Aleksandar Babić. Uspeli su domaći da izjednače u narednih pet minuta ali je završnica poluvremena pripala crveno belima koji preko Pavlovića i Mošića stižu do 11-13. U prvih deset minuta nastavka Spartak Vojput je bio bolji tim. Razbranio se Abadžić koji je čak uspeo da postigne gol posle rizika gostiju sa igračem manje, pogađali su Potpara, Jelić i Đekić i domaći su serijom 4-0 preokrenuli. Prednost su čuvali sve do pedestog minuta kada je odlični bek beograđana, Ivan Mošić, sa tri vezana pogodka vratio vođstvo svom timu. Sama završnica, uzbudljiva i napeta kao u najboljim trilerima. Kapiten Zvezde Dejan Babić je svojim prvim i jedinim pogodkom na meču doneo gostima gol prednosti ali je Đorđe Đekić uzvratio na maestralan način iz veoma teške pozicije. U poslednjem minutu Zvezda je ponovo povela posle akcije Mošića. Brzi centar povukao je Veselin Jelić, koji je iznudio sedmerac u poslednjim sekundama, a na crtu je stao Marko Perović. Pošto je već bio siguran izvođač i pri tom postigao neke važne golove sa svoje pozicije, Perović se našao u situaciji da odlučuje o ishodu meča. Naspram sebe je imao Dejana Zlatanovića koji je bio među najboljima na terenu što nije poljuljalo samopouzdanje krilnog igrača Spartak Vojputa koji je postavio konačnih 22-22.  U redovima ,,putara'' Đorđe Đekić je sa šest pogodaka bio na visini zadatka a Marko Perović je dodao pet. Odličnu partiju pružili su apsolutno svi igrači kojima je trener Laković ukazao poverenje pa je dobar rezultat, protiv favorizovanog protivnika, posledica timske igre i ogromne energije u odbrani kojom je uspešno komandovao Vladimir Abadžić. U ekipi Crvene Zvezde partiju za pamćenje pružio je Ivan Mošić koji je upisao devet pogodaka. Ostali strelci nisu bili toliko raspoloženi pa je uz Mošića najsvetlija figura gostiju bio golman Zlatanović. Spartak Vojput je trenutno treći na tabeli i tu poziciju moći će da utvrdi već u narednom kolu kada dočekuje Šamot 65, ulaz je besplatan a partija protiv Zvezde najbolja preporuka ljubiteljima rukometa da zauzmu svoje mesto na tribinama Hale sportova u Dudovoj Šumi.