Pala stotka u dvorani Aleksandar Nikolić

Bojan Nikolić | 26. maj 2017. | 11:18 | Sport

U meču 11. kola Mozzart košarkaške Superlige Srbije, košarkaši Spartaka gostovali su u dvorani Aleksandar Nikolić beogradskom Partizanu. Nekadašnji prvak Evrope nije dozvolio nijednog trenutka Subotičanima da ozbiljnije priprete i na kraju relativno lako trijumfovao sa 100:80 (27:15, 26:19, 29:22, 18:24).

Partizan je na krilima Lukovića od početka meča stekao vođstvo. Visoki centar Partizana odlično je koristio asistencije Ratkovice i već u 6. minutu postigao poena koliko i cela ekipa Spartaka pa je Jončevski reagovao minutom predaha pri rezultatu 18:10. I nakon time outa Luković se razigrao, a Kesar ga je donekle pratio. Na kraju prvog dela igre crno beli su imali prednost 27:15, Luković je postigao 14 poena a na drugoj strani Kesar je dodao 10.

Drugi period igre otvara Tresač trojkom, ali potom Partizan na krilima Jovanovića i Majstorovića pravi seriju od osam poena u nizu i odlazi na 35:18. Stečenu prednost Partizan lako održava do kraja prvog poluvremena i poenima Marinkovića nakon prvih 20 minuta domaći stiču 53:34.

Partizan je serijom trojki na startu treće četvrtine stekao velikih 67:39, ali je Spartak uzvratio sa serijom 15:4 i naterao Džikića da zatraži time out pri rezultatu 71:54. Minut predaha godio je crno belima koji su na krilima trojki Marinkovića ubrzo vezali osam poena za novu ogromnu prednost 79:54. Slobodnim bacanjima Birčevića, domaći su na kraju treće četvrtine vodili 82:56.

Poslednjih deset minuta Spartak otvara Trojkama Jelenića i Feketea, ali tu plavo beli staju jer Partizan veoma lako u narednim minutima dolazi do maksimalnih 92:62 nakon trojke Vila Hečera. Ponovo je usledila serija plavih golubova kojom smanjuje na 92:70. Do kraja utakmice, mladi Kuridža vezao je nekoliko poena a konačan rezultat na meču postavlja Kesar svojom novom trojkom 100:80.

Beogradski tim je na ovom meču predvodio Luković sa 20 poena, Vanja Marinković je postigao 16, Andrić 12 a Majstorović i Birčević su dodali po 10 poena. U ekipi Spartaka po 19 poena postigli su Tresač i Kesar koji je uz to dodao 7 skokova, Jelenić je stao na 10 poena, Jovišić je dodao 9 a treba spomenuti i all round igru Feketea koji je imao 8 poena, 6 skokova i 5 asistencija.

U narednom kolu, već u nedelju u Hali sportova  Spartak dočekuje ekipu FMP-a.