"Putari" savladali šampiona

Bojan Nikolić | 29. maj 2017. | 11:09 | Sport

Sjajna rukometna utakmica viđena je u subotu u Hali sportova. Rukometaši Spartak Vojputa, ugostili su nove stare prvake države ekipu Vojvodine, i nakon 60 minuta velike borbe na terenu slavili sa 30:28 (17:14). Pobedom nad „lalama“ izabranici Slaviše Lakovića na najbolji način oprostili su se od svojih navijača u poslednjem ovosezonskom meču na parketu hale u Dudovoj šumi.

Početak susreta protekao je u izjednačenoj igri – gol po gol. Odnos snaga na terenu prvi put se osetnije promenio četiri minuta pre kraja prvog dela igre kada su „putari“ stekli 14:11, i tu prednost zadržali do odlaska na odmor 17:14.

Drugih 30 minuta igre Spartak Vojput otvara serijom od tri gola u nizu za ogromnih 20:14. Vojvodina je ubrzo konsolidovala redove i zahvaljujući Orboviću i Davidoviću smanjuje prednost na 21:19. Subotičani ponovo vežu nekoliko dobrih poteza u napadu i odbrani, stiču četiri gola prednosti za miran finiš i veliku pobedu nad ekipom Vojvodine 30:28.

„Drago mi je da smo se sa ovom pobedom oprostili od subotičke publike i od dosta uspešne sezone za nas. Meni kao treneru je mnogo drago što smo ove sezone afirmisali dosta mladih igrača što je veći uspeh od osvajanja četvrtog mesta.“ rekao je Slaviša Laković, trener RK Spartak Vojput

U ekipi Spartak Vojputa na ovom meču blistali su Rakocija i Županjac sa 7 golova, a Jelić je za svoj rođendan dodao 6. Vojvodinu je predvodio Orbović sa 7 golova, a Davidović i Stojanović su dodali po 5 golova. U poslednjem kolu rukometaši Spartak Vojputa gostuju u Pančevu ekipi Dinama.