Spartak Vojput na korak od trofeja Kupa Srbije

Bojan Nikolić | 8. jun 2017. | 13:12 | Sport

Rukometaši Spartak Vojputa ostvarili su sjajnu pobedu u polufinalu Kupa Srbije, savladavši Dinamo iz Pančeva nakon velike borbe sa 18:17. „Putari“ su u Gornjem Milanovcu slavili na krilima dobre odbrane u ključnim momentima, a u napadu su imali raspoloženog Županjca, što je bilo dovoljno da zakažu finale sa Crvenom zvezdom.

Tvrdo je bilo od početka utakmice, pa je prvi gol na meču pao tek u trećem minutu kada je Dinamo poveo golom Komlanova. Usledio je period igre gol za gol, a prvu osetniju prednost Spartak Vojput je stekao u 11. minutu kada su poveli 5:3. Do kraja prvog poluvremena gosti su uspeli da poravnaju rezultat pa se na odmor otišlo sa 10:10.

Sličan scenario sa početka prvog viđen je i u nastavku. Tek u četvrtom minutu postignut je prvi gol u drugom delu utakmice i to su ponovo učini rukometaši Dinama. Subotičani su potom podigli nivo igre na obe strane terena i ponovo stekli dva gola prednosti 13:11 u 39. minutu. Usledio je nalet Pančevaca koji je doneo izjednačenje 13:13, ali to je bio ujedno i poslednji trzaj gostiju jer su „putari“ na krilima Rakocije stekli 16:13, a potom u finiš ušli sa 18:15 čime su praktično rešili susret. Konačan rezultat ove utakmice postavio je Žujović u poslednjem minutu.

Bojan Županjac sa 6 golova prednjačio je na listi strelaca, a neophodnu pomoć imao je u Rakociji i Delibašiću, koji su postigli po tri pogodka. U ekipi Dinama Žujović i Banduka sa po 5 golova davali su nadu svojoj ekipi da može do pobede, ali je izostala reakcija suigrača.

U svom trećem finalu Kupa Srbije u poslednjih 6 godina, rukometaši Spartak Vojputa sastaju se večeras sa ekipom Crvene zvezde koja je u drugom polufinalu savladala Slogu iz Požege sa 29:25.