Spartak ŽK pobedom otvorio novu sezonu

Bojan Nikolić | 24. jul 2017. | 11:37 | Sport

Počela je nova sezona Superlige Srbije u fudbalu. Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi, pod vođstvom novog trenera Aleksandra Veselinovića,  uspešno su položili prvi ispit u novom šampionatu, savladavši u subotu uveče pod reflektorima Gradskog stadiona ekipu Bačku iz Bačke Palanke rezultatom 2:1. Tečna igra plavih golubova  obeležila je svih 90 minuta, a ni golovi nisu izostali. Najviše se isticao mladi napadač Nemanja Nikolić koji je čak četiri puta slao loptu iza leđa golmana Jevrića, ali je samo jedan zvanično priznat i to pogodak za vođstvo u 35. minutu susreta nakon solo akcije. Jednako opasan bio je i Mile Savković koji je uz dosta sreće na startu drugog poluvremena povisio vođstvo domaćih na 2:0. Do kraja utakmice, subotički fudbaleri propustili su nekoliko izglednih prilika a sve promašaje kaznio je Micić u 88. minutu razornim volejom za konačnih 2:1.

U narednom kolu, fudbaleri Spartak ŽK gostuju u Čačku ekipi Borca.