Borac torpedovan u Lučanima, sledi okršaj sa Partizanom

Bojan Nikolić | 31. jul 2017. | 13:17 | Sport

Fantastičnu partiju odigrali su fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi u Lučanima. Subotičani su slavili sa ubedljivih 4:0 na gostovanju ekipi Borca iz Čačka, koja zbog radova na stadionu kraj Morave, kao domaćin igra u Dragačevskoj varošici. Ovom pobedom plavi golubovi su nagovestili da sa mladom ekipom mogu biti prijatno iznenađenje u novom šampionatu.

Nemilosrdni su bili izabranici Aleksandra Veselinovića prema domaćinu od starta susreta. Već u 14. minutu mrežu golmana Mišića načeo je Đorđe Ivanović, da bi do kraja prvog dela igre prednost povisio Nemanja Nikolić u 36. minutu. U drugom poluvremenu viđena su još dva gola u mreži Čačana. Prvi je delo Mileta Savkovića u 49. minutu a tačku na ovaj susret postavio je sjajni Nikolić u 56. minutu.

Sa dve pobede na startu šampionata i gol razlikom 6:1, Spartak ŽK trenutno je na drugoj poziciji iza Partizana a ispred Vojvodine i Crvene zvezde.

Već u narednom kolu subotičkog Superligaša očekuje pravi ispit jer u goste dolazi osvajač duple krune beogradski Partizan. Utakmica koja već sada izaziva veliko interesovanje publike u Subotici, dolazi u momentu kada crno beli igraju u tempu utorak-subota zbog obaveza u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a sa druge strane Spartak je demonstrirao sjajnu formu. Mogu li plavi golubovi kao i prethodne godine naneti poraz apsolutnom favoritu, saznaćemo u subotu od 19h na Gradskom stadionu kada je zakazan susret.