Glavčić "skinuo pauka" za potpuni preokret i nova tri boda

Bojan Nikolić | 15. avgust 2017. | 12:33 | Sport

Pet golova u mreži, mnogo uzbuđenja i veliki preokret viđeni su  sinoć na Gradskom stadionu u Subotici. Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi nakon velike borbe osvojili su nova tri boda, pobedom nad Mačvom iz Šapca rezultatom 3:2 (1:1). Plavi golubovi sinoć su demontrirali karakter i čeličnu volju u susretu u kojem su dva puta jurili vođstvo novajlije sa obala reke Save, da bi u finišu ostvarili pobedu maestralnim potezom mladog veznjaka Glavčića.

Mačva je povela u 29. minutu golom Protića koji je lepu akciju svog tima krunisao neuhvatljivim šutem u suprotan ugao golmana Ostojića. Do kraja prvog poluvremena domaći su izjednačili preko Nikolića koji je sjajno primio pas Hajdina a potom hladnokrvno pogodio mrežu Mačve.

Drugo poluvreme donelo je još više uzbuđenja. Gosti su po drugi put na meču stekli prednost i to u 58. minutu preko Jovanovića koji je u gužvi najbolje reagovao i zatresao mrežu Subotičana. Odgovor domaćih stigao je u 73. minutu kada je Ivanović iskoristio najstrožiju kaznu kojoj je prethodio nepropisan start nad Stojkovićem. Trijumf Spartaku doneo je Nemanja Glavčić u 82. minutu fantastičnim šutem iz slobodnog udarca.

U narednom kolu koje je na programu za vikend, Spartak Ždrepčeva krv na svom terenu dočekuje zahuktali beogradski Voždovac, koji u dosadašnjem toku sezone ne zna poraz.