Bečej odneo bodove sa stadiona kraj Somborske kapije

Bojan Nikolić | 25. septembar 2017. | 12:08 | Sport

U susretu 6. kola Srpske lige grupa Vojvodina, fudbaleri Bačke 1901 poraženi su na stadionu kraj Somborske kapije od lidera na tabeli ekipe Bečej 1918 rezultatom 0:4 (0:1). Bečejci su do ubedljivog trijumfa došli „blickrigom“ u periodu od 82. do 87. minuta kada su kaznili promašaje i propuste Bačke tokom drugog poluvremena.

Prvih 45. minuta proteklo je u boljoj igri gostujuće ekipe koja je uprkos promašenim brojnim prilikama došla do vođstva u 43. minutu golom Rahića.

Drugo poluvreme donelo je daleko bolju igru Bačke, koja je preko Medića u dva navrata imala šansu da dođe do izjednačenja i eventualnog vođstva, ali je mladi fudbaler pozajmljen od Spartaka, u obe situacije slabo reagovao. Kazna je stigla u 82. minutu od strane Cvetkovića koji je bio siguran za vođstvo od dva gola prednosti. Strasti se nisu redovno smirile a Đuričin je u 85. minutu odlično iskoristio kontru i rešio pitanje pobednika. Tačku na utakmicu samo 120 sekundi kasnije postavio je Kovačević za ubedljiv trijumf gostiju.

Bačka 1901 nakon šest odigranih susreta ne zna za pobedu, i do sada je osvojila svega jedan bod. Mlada ekipa pod vođstvom iskusnog stratega Kustudića u narednom kolu gostuje Dinamu iz Pančeva.