Nasimento rešetala, Napredak ispraćen sa 14 golova u mreži

Bojan Nikolić | 16. oktobar 2017. | 11:39 | Sport

Sedmo kolo Superlige Srbije donelo je još jedan ubedljiv trijumf fudbalerki Spartaka. Plave golubice bile su neumoljive u susretu sa kruševačkim Napretkom i nakon 90 minuta igre, slavile sa 14:0 (8:0). Izabranice Borisa Arsića su na krilima brazilke Nasimento i Marije Radojčić do vrha napunile mrežu „čarapanki“ za nastavak serije nepobedivosti u domaćem šampionatu. Mrežu golmanke gošći Marković, načela je Nasimento u šestom minutu, a potom je ista igračica do kraja meča postigla još pet golova u 24. , 25. , 31. , 33. i u 87. minutu utakmice. Pored šestostrukog strelca, golove su postigle Marija Radojčić u 18. , 76. i 81. minutu, Violeta Slović u 51. i 57. minutu, Krstanoska u 19. minutu i Jelena Marenić u 69. minutu susreta.

Nakon sedam odigranih kola, subotičanke su se osamostalile na prvom mestu sa maksimalno osvojenim 21 bodom i gol razlikom 44:0, a u narednom kolu 25. oktobra, na Gradskom stadionu plave golubice dočekuju zemunsku ekipu Sloga Radnički.