Nova pobeda Spartak Vojputa – pao i Jugović

Vlado Šućur | 23. oktobar 2017. | 14:49 | Sport

Super rukometna liga Srbije se zahuktava a Spartak Vojput igra sve bolje iz kola u kolo. Posle Šamota 65 i Obilića, pred subotičkim timom koplja je položio i Jugović. Meč u Kaću završen je rezultatom 22-27.

Igrači Spartak Vojputa bolje su otvorili utakmicu i brzo stigli do dva gola prednosti. Usledio je odgovor Jugovića koji je izjednačio a zatim preko Vanje Smiljanića stigao do 6-4 u petnaestom minutu. Tada je tim iz Subotice zgusnuo odbranu, protivnik nije mogao do gola osam minuta a Radosavljević je golovima iz kontri vratio prednost svom timu. Na poluvreme se otišlo pri rezutatu 10-12. Nakon pauze razigrali su se Kurteš i Potpara a Spartak Vojut je stekao plus od četiri gola. Sredinom drugog poluvremena gostujući tim sačuvao je sigurnost u odbrani kojom je dobro komandovao Vladimir Abadžić, realizovao dobre prilike u napadu a Gačević doneo najvećih šest golova prednosti. Trener Slaviša Laković je još jednom sproveo u delo težnju kluba da stvara mlade igrače. Ovoga puta ukazano poverenje prijalo je mladom golmanu Stefanu Arđelanu koji je nastavio gde je stao iskusniji Abadžić. I Nikola Stefanović upisao se u strelce i to u poslednjem minutu a konačan rezultat postavio je Ilijin. Igračem utakmice proglašen je Aleksandar Kurteš koji je postigao pet golova. U Spartak Vojputu istakao se i Uroš Radosavljević sa 6 a Milan Potpara i Spasoje Gačević postigli su po četiri. Na drugoj strani je najbolji bio Dejan Karan koji je upisao pet golova. U narednom kolu Spartak Vojput dočekuje Metaloplastiku iz Šapca.