Odbojkaši Spartaka bolji od imenjaka iz Ljiga

Vlado Šućur | 23. oktobar 2017. | 14:52 | Sport

U drugom kolu odbojkaške Superlige Spartak iz Subotice savladao je Spartak iz Ljiga rezultatom 3-0. Posle tri godine subotička publika ponovo gleda najbolje timove u Srbiji a ekipa Igora Žakića potrudila se da im priredi lepo otvaranje sezone u Hali sportova. Domaći su bili bolji u svim segmentima igre, sva tri seta dobili vrlo ubedljivo a za prvu pobedu u novom takmičarskom ciklusu bilo im je dovoljno 63 minuta.

Subotičani su najavili dominaciju početkom prvog seta. Stigli su do 8-3 da bi u nastavku uvećali razliku za mirnu završnicu uvodnog dela igre. Odservirali su četiri asa, imali isto toliko uspešnih blokova, napad je funkcionisao odlično i ovaj set završen je rezultatom 25-13.

Domaći Spartak je drugi set započeo još ubedljivije. Bilo je 8-1, razlika je ubrzo dostigla 10 poena a tajm aut i česte izmene nisu mnogo promenili u igri ekipe koju vodi Marko Simić. Njegovi igrači nisu uspeli da pronađu sigurnost prilikom prijema niti rešenje za dobar blok Tumbasa i Sinđelića. U napadau su bili sigurni Seizović i Kovačević, a Eremić je okončao set, bilo je 25-16.

Očigledno spremnija i uigranija ekipa iz Subotice nije propustila priliku da meč završi u tri seta. Ljižani su do sredine poslednjeg perioda pružali delimično dostojan otpor ali nisu uspeli da poremete sigurnu igru protivnika. Napad subotičkog tima bio je još sigurniji nego u prva dva seta, servis odličan, primači razigrani. Prišli su gosti na minus tri sredinom seta ali su tada protivnici vezali pet poena i prelomili. Završeno je rezultatom 25-16 pošto je Vanja Eremić iskoristio drugu meč loptu. Eremić je bio i najefikasniji pojedinac susreta sa 13 osvojenih poena. Aleksandar Tumbas dodao je 11 a Branislav Seizović 10. U timu Spartaka iz Ljiga Vadan Đorđević je upisao pet poena. Odbojkaše Spartaka iz Subotice u narednom kolu očekuje gostovanje u Novom Pazaru, istoimenoj ekipi, koja je pobedama u prethodna dva kola istakla najviše ambicije.