Petarda fudbalerki Spartaka na „Karađorđu“

Bojan Nikolić | 6. novembar 2017. | 13:08 | Sport

Igračice Ženskog fudbalskog kluba Spartak nemaju milosti za svoje protivnice. U derbiju kola a ujedno i jednom od derbija šampionata, plave golubice su na „Karađorđu“ savladale novosadsku Vojvodinu sa 5:0.

Da se domaće igračice neće najbolje provesti nagovestila je Tijana Filipović već u 6. minutu utakmice, a potvrdu ove teze donela je Jelena Marenić u 11. minutu. Do odlaska na predah, kapiten plavih golubica Violeta Slović povisila je rezultat u 27. minutu i najavila potop domaće ekipe.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale do finiša utakmice, a onda stvar u svoje ruke preuzima Marija Radojičić i golovima u 82. i 93. minutu postavlja konačan rezultat 5:0.

Nakon devet odigranih kola u ženskoj Superligi nema promena a novi šampion se već polako nazire. Subotičanke su ubedljivo prve sa maksimalnih 27 bodova i monstruoznom gol razlikom 60:0. U narednom kolu koje je na programu predstojećeg vikenda, plave golubive odigraće još jedan od derbija šampionata u kojem će pred svojim navijačima dočekati drugoplasiranu ekipu Crvene zvezde.