Košarkaši Spartaka maksimalni posle četiri kola

Vlado Šućur | 6. novembar 2017. | 13:17 | Sport

Košarkaši Spartaka savladali su Tamiš rezultatom 76-73 i tako ostali neporaženi nakon četiri kola u Košarkaškoj ligi Srbije. Odličan je bio Nikola Tnasković sa 23 poena a pratio ga je kapiten Miloš Nikolić koji je dodao 18.

Tamiš se mučio u napadu početkom meča pa je Spartak posle tri minuta vodio sa 9-1. Gosti su se probudili u završnici prve deonice i poenima Savića i Đorđevića stigli do izjednačenja. Prazan hod u napadu domaćih prekinuo je Peić trojkom na isteku prve četvrtine koja je završena rezultatom 25-22 u korist domaćina.

Početkom druge deonice Nikola Tanasković je pogodio novu trojku i domaći su stekli šest poena prednosti. Tamiš je pomerio težište igre pod koš Spartaka gde je odličan bio iskusni Knežević koji je serijom poena nakon ofanzivnih skokova gotovo sam preokrenuo rezultat.  U samoj završnici druge deonice Stefan Savić je iskoristio slobodna bacanja pa je posle 20 minuta igre Tamiš vodio rezultatom 40-42.

Nikolić je sredinom treće četvrtine najavio seriju Spartaka, Hristov je popravio šut spolja i domaći su stigli do dvocifrene prednosti. Razliku je smanjio Stefan Savić koji je ponovo bio siguran sa linije za slobodna bacanja pa je Spartak imao plus devet pred odlučujućih deset minuta.

Ekipa Nenada Čanka održavala je prednost ali se gosti nisu predavali. Mladen Vitković je u poslednjem minutu iskoristio slobodna bacanja i smanjio zaostatak svog tima na četiri poena. U jednom od poslednjih napada na meču Nikola Tanasković je zaustavio Mladena Vitkovića nakon čega je Hristov šest sekundi pre kraja pogodio slobodno bacanje za nedostižnih pet poena prednosti u korist plavo belih. Poraz gostiju ublažio je Aleksandar Ilkić koji je i postavio onačnih 76-73. Pomenuti Nikola Tanasković je stigao do indexa efikasnosti 37 pošto je za 33 minuta u igri upisao 23 poena, 14 skokova i 3 asistencije a dvocifreni su bili još Nikolić sa 18 i Hristov sa 14 poena. Kod gostiju su se istakli Stefan Savić sa 18 i Dušan Knežević sa 17 ubačenih poena. Posle četiri kola Spartak zauzima drugu poziciju na tabeli odmah posle Vršca i to su jedine ekipe koje nisu poražene u ovoj sezoni. Subotičani narednog vikenda putuju u Beograd gde će igrati protiv Beovuka 72.