Spartak ŽK eliminisan iz Kupa Srbije

Bojan Nikolić | 16. novembar 2017. | 14:21 | Sport

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi, završili su takmičenje u Kupu Srbije. Plavi golubovi su stali u 1/8 finala, gde su pred svojim navijačima posle izvođenja penala eliminisani od šabačke Mačve 1:1 (5:6).

Poveli su domaći fudbaleri u 11. minutu susreta preko Čečarića koji je pogodio na asistenciju Savkovića. Minimalnim vođstvom otišlo se na pauzu, a po povratku na teren već u 59. minutu Mačva je poravnala rezultat. Milinković je stvorio prostor i šutirao, Jović je odbranio ali na nesreću lopta se odbija do Gemovića koji iz blizine trese mrežu Spartaka. Do kraja utakmice, uprkos nekolicini prilika rezultat se nije promenio, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

U uzbudljivoj penal seriji, i jedni i drugi su imali po dva neiskorištena kaznena udarca, da bi odlučujući šut sa „bele tačke“ u sedmoj seriji  promašio Japanac Šimura, što je gostima donelo veliku radost i plasman u ¼ finale Kupa Srbije.

Subotičkog superligaša nakon ispadanja iz Kupa očekuju obaveze u domaćem šampionatu. Već u nedelju pred svojim navijačima Spartak ŽK dočekuje poslednjoplasirani Borac iz Čačka, i po kompletiranju ekipe, imaće lepu priliku sa nastavkom dobrih rezultata.