Pobeda Spartaka u senci nesportskog ponašanja Borca

Bojan Nikolić | 20. novembar 2017. | 14:40 | Sport

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi, savladali su čačanski Borac na svom terenu sa 3:1 u okviru 17. kola Superlige Srbije. Međutim pobeda plavih golubova pala je u drugi plan, zbog nesportskog ponašanja fudbalera Borca koji su od fudbaleske predstave napravili cirkusku tačku. No krenimo redom.

Spartak je kao favorit dočekao Borac na svom terenu. Utakmica je otvoreno oprezno sa obe strane, s tim što su plavi golubovi imali igru i konce utakmice držali u svojim rukama. Prva sumnjiva situacija viđena je u 16. minutu susreta kada je Savković oboren u šesnaestercu Borca, međutim pištaljka sudije Ilića ostala je nema na ovu situaciju. Deset minuta kasnije gosti dolaze do vođstva. Subotičani su izgubili loptu na sredini terena, ona dolazi do Jovanovića koji lepo lomi Hajdera a potom pogađa bliži ugao golmana Ostojića.

Primljeni gol nije poremetio domaće igrače koji su nastavili da napadaju. Čečarić je oduzeo loptu protivniku uz obostrano povlačenje, a potom ušao u šesnaesterav gde ga obara Propadalo. Usledili su žustri protesti Čačana koji su nasrnuli na sudiju Ilića a crvene kartone zbog toga dobili su strelac gola Jovanović a potom i Dupovac. Dodatno revoltirani, fudbaleri Borca krenuli su da napuste teren ali su nedugo zatim promenili odluku i rešili da nastave meč. Pauza od deset minuta nije poremetila koncetraciju Savkovića koji je nakon sudijskog znaka izveo najstrožiju kaznu, pretvorivši je u izjednačenje. Tim rezultatom završen je prvi deo igre.

Početak drugog poluvremena kasnio je zbog protesta igrača Borca. Gosti su prvo namerno kasnili sa istrčavanjem na teren, a kada su to u poslednjem trenutku učinili, posedali su na travu Gradskog stadiona, time iskazavši svoje nezadovoljstvo suđenjem Milana Ilića. Kada je utakmica konačno nastavljena, usledilo je niz nesportskih činova sa golmanom Bajićem u glavnoj ulozi. Naime čuvar mreže Borca bespomučno je ispucavao lopte van granica igrališta i stadiona čime je testirao nerve igrača Spartaka i publike koja je glasno negodovala za seriju ružnih poteza.

Kazna za takvo ponašanje i početak kapitulacije Borca stigla je u 54. minutu. Kapiten Torbica je prihvatio loptu na sredini terena, povukao je u stranu a zatim rezantnim udarcem pogodio suprotan ugao golmana Bajića za oduševljenje na tribinama i vođstvo Spartaka.

Tačku na ovu utakmicu, plavi golubovi stavljaju u 85. minutu. Kapiten Torbica oboren je na ivici kaznenog prostora klizećim startom, što je rezultiralo novim kaznenim udarcem. Siguran izvođač sa bele tačke bio je štoper Radovanović, koji je tako postavio konačan rezultat.

Iako se utakmica po izuzetno hladnom vremenu igrala gotovo 2h, sudija Ilić nije želeo da nadoknadi svo izgubljeno vreme pa je na isteku 89. minuta pokazao igračima put u svlačionicu nakon čega su ga Čačani za kraj još jednom počastili salvom uvreda ali i po kojim zagrljajem.

Plavi golubovi su pravi hit prventsva. Nakon 17 odigranih kola, Spartak ŽK zauzima treću poziciju sa 32 osvojena boda. U narednom kolu predstojećeg vikenda, Subotičane očekuje derbi sa drugoplasiranim Partizanom, na stadionu u Humskoj ulici.