Stotka golubica protiv Šumadije

Bojan Nikolić | 24. decembar 2017. | 10:41 | Sport

Košarkašice Spartaka, ostvarile su drugu prvenstvenu pobedu u Ženskoj košarkaškoj ligi Srbije i na najbolji način završile takmičarsku 2017. godinu. Golubice su odigrale šuterski odličan meč, razbile su rivalke pod košem, osvojile čak 17 lopti što im je donelo izuzetno ubedljiv trijumf protiv kragujevačke Šumadije 101:50 (26:7, 25:16, 16:21, 34:6).

Već na startu duela, domaće košarkašice jasno su stavile do znanja gošćama da se neće dobro provesti na parketu Hale sportova. Već u 3. minutu na semaforu je stajalo 9:0 da bi ta prednost do kraja prve četvrtine narasla 22:6.

Spartak je i u drugoj četvrtini konstantno podizao prednost iz minuta u minut. Trojkom Norel  u 17. minutu prednost je narasla na preko 30 razlike 47:15 da bi se na pauzu otišlo rezultatom 51:23.

U trećoj četvrtini došlo je do opuštanja u igri Spartaka, što su gošće iskoristile da razliku smanje na pristojnih 18 poena prednosti 58:40, što je ujedno bio i poslednji znak otpora. Do kraja treće četvrtine golubice su vođstvo ponovo podigle na preko 20 poena prednosti za mirnu poslednju četvrtinu.

U četvrtoj četvrtini Spartak je protivniku dozvolio da postigne svega šest poena pri tom ubacivši 34, što je rezultiralo ubedljivom rezultatu na kraju utakmice 101:50.

Na ovom meču domaću ekipu predvodila je maestralna Norrel Morse koja je zabeležila dabl dabl učinak sa 32 poena i 14 skokova, Anđela Zlajić dodala je 25 poena uz 8 skokova, a povratnica u subotičko jato Nataša Pavlov postigla je 16 poena uz 7 skokova. Kod gošći Natalija Spaić postigla je 17 poena ali je po učinku najbolja bila Neda Vasović sa 9 poena, 12 skokova i 5 osvojenih lopti.