Odbojkaši Spartaka iznenadili Novi Pazar

Vlado Šućur | 14. januar 2018. | 12:59 | Sport

Derbi 11. kola Superlige za odbojkaše odigran je u Hali sportova u Subotici gde je Spartak savladao Novi Pazar rezultatom 3-2. Viđen je uzbudljiv meč i mnogo dobrih poteza na obe strane. Nakon dva i po sata kvalitetne odbojke peti set je doneo novu neizvesnost a junak pobede domaćih bio je Vanja Eremić koji je as servisom doneo konačan trijumf svom timu.

Novi Pazar je otvorio meč dobrim servisima. Imali su gosti raspoloženog Hamzagića koji je sa pozicije korektora dobro napadao i olakšao posao svojim saigračima u prvom setu a njegov tim je ovaj deo igre rešio u svoju korist rezultatom 21-25. Plavo beli su u drugom setu popravili napad i bolje postavljali blok što im je donelo prednost od pet poena početkom seta. Ponovo je Hamzagić bio inicijator serije gostiju koji su do tehničkog tajma smanjili zaostatak.  Subotičani su ključnom serijom od tri poena u završnici stigli do 24-20 i realizovali prvu set loptu nakon greške Vukašinovića.

Usledio je dramatičan treći set na nivou finala velikih takmičenja. Gosti su vodili, imali četiri poena prednosti ali se ekipa Igora Žakića nije predavala. Imao je Novi Pazar i dve set lopte a Jungić i Kecman su ostavili Spartak u igri. Rezultat je bio 31-31 a onda je Vanja Eremić vezao dva asa na odusevljenje domaće publike i Spartak je poveo sa 2-1.

U četvrtom setu je opao intetnzitet borbe i takva amosfera je više odgovarala gostima. Iskoristili su pad koncentracije kod protivnika i brzo stekli plus četiri da bi sredinom seta novim nizom od pet poena stigli do 20-11 i praktično obezbedili taj brek. Vilmanović je dono 25-13 za 2-2 po setovima.

Posle svega viđenog nije bilo favorita u petom setu. Neizvesnost je potrajala do samog kraja. Hamzagić i Radosavljević su držali Novi Pazar u igri. Igor Žakić je na drugoj strani vratio na teren prvu postavu koja je imala predah u završnici četvrtog seta. Do prve meč lopte su stigli plavo beli posle servis greške Božovića. Novi Pazar je uzvratio i poravnao na 15-15. Usledila je nova meč lopta i već viđeno u trećem setu, as odličnog Vanje Eremića za 17-15 i pobedu Spartaka.

Novi Pazar je doživeo prvi poraz posle 11 utakmica u Superligi dok je ekipa Igora Žakića ostvarila šestu pobedu i sada se nalazi na četvrtom mestu na tabeli. U narednom kolu Spartak očekuje duel protiv Ribnice u Kraljevu.