Odbojkaši Spartaka savladali Ribnicu

Vlado Šućur | 21. januar 2018. | 14:29 | Sport

Odbojkaši Spartaka savladali su Ribnicu u Kraljevu rezultatom 3-1 i osmom pobedom u tekućem šampionatu zauzeli treću poziciju na tabeli.

Ribnica je bolje otvorila meč, primači su bili na visini zadatka što je uz siguran blok i veliki broj grešaka protivnika bilo dovoljno za 25-14 u prvom setu.

Igrači Spartaka su brzo pronašali bolji ritam i kako je meč odmicao bili su sve ubedljiviji. Manji broj grešaka u drugom setu omogućili su subotičkoj ekipi da vrati samopouzdanje. Proradio je smeč, bolje su postavljali blok i zasluženo osvojili ovaj period rezultatom 25-20.

Ribnica je pružila žestog otpor u trećem setu. Spartak je poveo poenima Jungića i Kecmana ali je domaći sastav posle poena Medurića i grešaka protivnika preokrenuo. Do rezultata 16-16 ekipe su vodile izjednačenu borbu a onda je Eremić poentirao, Stefanović je pogrešio na drugoj strani i gosti su imali dva poena prednosti. Kraljevčani su u samoj završnici napravili dve servis greške i tako olakšali posao protivniku da bi treću set loptu Arsenoski pretvorio u poen za 25-22 i 2-1 po setovima u korist Spartaka.

Ubedljiv četvrti set najavio je bloker subotičke ekipe Aleksandar Tumbas poenom iz napada i as servisom. Igrači Ribnice su pružali kakav takav otpor do tehničkog tajm auta ali nakon pauze nisu uspeli da isprate jak ritam koji su nametnuli igrači Spartaka. Jungić je dobro servirao, Kovačević poentirao posle bloka i gostujući tim je serijom od pet poena praktično prelomio set. Spartak je rutinski priveo meč kraju a konačni 25-16 u četvrtom setu postavio je Aleksandar Tumbas. Pobednički sastav su predvodili Nemanja Jungić sa 17 i Vanja Eremić sa 13 poena dok su na drugoj strani bolji od ostalih bili Slobodan Bojić sa 16 i Stefan Skakić sa 12 poena.

Ekipa Igora Žakića je novom pobedom potvrdila dobru formu ali je mesto u vrhu tabele malo ko očekivao od povratnika u najviši rang. U narednom kolu Spartak će dočekati Mladi Radnik iz Požarevca.