Rukometaši Spartak Vojputa odigrali dva prijateljska meča

Vlado Šućur | 21. januar 2018. | 14:31 | Sport

U Super rukometnoj ligi Srbije nije bilo mečeva prethodnog vikenda zbog nastupa reprezentacije na Evropskom šampionatu u Hrvatskoj. Spartak Vojput je to vreme iskoristio za uigravanje i pripremu tima za nastavak šampionata. Odigrani su i prijateljski mečevi protiv ekipe Torokszentmikloš iz Mađarske. Bez obzira na to što utakmice nisu imale takmičarski značaj uz kvalitetan rukomet, publika je mogla da uživa u borbenosti i rezultatskoj neizvesnosti. Prvi susret završen je rezultatom 28-28. Spartak Vojput je nakon prvog poluvremena imao dva gola prednosti. Nastavak utakmice doneo je bolju igru gostiju iz Mađarske koji su u samoj završnici preokrenuli. Nakon pogotka Erdeljija mađari su imali i tri gola prednosti ali je u samoj završnici Spartak Vojput odigrao dobru odbranu i golovima Dimitrića i Peić Tukuljca stigao do izjednačenja. Ekipa Slaviše Lakovića je u drugom susretu bila sigurnija. Prvo poluvreme pripalo je domaćima rezultatom 16-11. Bilo je u nastavku i šest golova prednosti ali su gosti iz Mađarske uspeli da ublaže poraz u završnici i meč je završen rezultatom 31-29. U oba susreta, „putari” su nastojali da razigraju krila a ovi su bili raspoloženi i dobro odgovorili. Marko Perović je tako obeležio dvomeč sa 14 golova dok je Uroš Radosavljević postigao 13.