Košarkaši Spartaka poraženi od Sloge

Vlado Šućur | 28. januar 2018. | 09:25 | Sport

U subotu je odigrano 16. kolo Košarkaške lige Srbije a Spartak je posle još jednog bledog izdanja poražen na svom terenu od Sloge iz Kraljeva rezltatom 94-101.

U prvoj deonici više su pokazali košarkaši Sloge predvođeni kapitenom Đorđevićem koji je otvorio meč preciznim šutem za tri poena. Domaći su parirali dok ih je služio šut ali su posle prvih deset minuta kraljevčani imali sedam poena prednosti. Na startu druge četvrtine su se razigrali Bogdanović i Vuković koji su doneli svom timu prvu dvocifrenu prednost. „Golubovi” su odgovorili minijaturom Stefana Šajina. Pridružio se i Pejić koji je pogodio trojku a zatim bio miran na liniji za slobodna bacanja pa je domaći tim sredinom deonice prvi put poveo, bilo je 43-41. Košarkaši Sloge su do poluvremena ofanzivnim skokovima obezbedili nekoliko napada više i to im je bilo dovoljno da vrate prednost. Nenad Vuković je u poslednjim trenucima druge deonice pogodio trojku za 51-55 i tim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

Spartak je pokazao pozitivnu reakciju nakon odmora. Za tri minuta u trećem periodu Nikolić i Pejić su preokrenuli rezultat. Trener Dragoljub Vidačić izveo je postavu bez klasičnog centra, domaći su zaigrali brže i kombinovanom odbranom naterali protivnika na nekoliko grešaka u napadu. Posle lošeg dodavanja Đorđevića i lične greške Markovića Dejan Pejić je iskoristio slobodna bacanja i Spartak je po prvi put imao plus 11. Na samom isteku treće četvrtine Nenad Vuković je ubacio trojku i najavio povratak Sloge u poslednjoj četvrtini. Isti igrač je novom trojkom podigao svoj tim na startu četvrtog perioda da bi nakon poena Bogdanovića pet minuta pre kraja Sloga stigla do izjednačenja. Košarkaši Spartaka su do kraja iskoristili samo dva napada i dozvolili protivniku da relativno lako dođe do presudnih poena u završnici. Konačnih 94-101 postavio je Vuković sa linije za slobodna bacanja. Plejmejker gostiju bio je i najefikasniji igrač susreta sa 26 poena, 22 je dodao Lazar Marković a 18 je upisao Saša Đorđević. U poraženom taboru Miloš Nikolić i Dejan Pejić ubacili su po 19 poena. Spartak u narednom kolu igra protiv Tamiša u Pančevu.