Odbojkaši Spartaka ubedljivi protiv Mladog Radnika

Vlado Šućur | 28. januar 2018. | 09:30 | Sport

Po svemu viđenom u dosadašnjem toku sezone odbojkaške Superlige očekivao se neizvestan meč 14. kola u Subotici. Spartak je kao treći na tabeli dočekao Mladi Radnik iz Požarevca koji je stigao sa četvrtog mesta i imao samo pobedu manje. Umesto uzbudljivog susreta viđena je ubedljiva pobeda domaćih rezultatom 3-0.

Spartak je prvi set otvorio dobrim blokom i poveo sa 4-0. Gosti su uspeli da se podignu ali su držali priključak samo do rezultata 7-6. Usledio je period u kome su se greške Mladog Radnika ređale kao na traci. Spartak je bez previše muke vezao devet poena i pri rezultatu 16-6 gotovo osvojio set. Nisu se domaći opustili do kraja a Nemanja Jungić je poentirao za 25-15. Sličan scenario viđen je i u nastavku utakmice. Odbojkaši Spartaka su uspešno napadali, osvajali poene u serijama a Eremić i Tumbas su dobrim servisima remetili prijem požarevljana. Domaći su i ovaj set osvojili sa ubedljivih 25-16. Odbojkaši Mladog Radnika nisu uspeli da pronađu energiju za treći set i barem poprave loš utisak iz prethodna dva, dok je ekipa Igora Žakića držala visok nivo igre do samog kraja. Kovačević je poentirao za pet poena prednosti a nakon greške Buše bilo je maksimalnih +9 za Spartak. Jungić je doneo prvu set loptu a gosti pogrešili za konačnih 25-16 u trećem setu i makasimalnu pobedu Spartaka. Ekipa Igora Žakića ječetvrtom pobedom u nizu potvrdila odličnu formu i u narednom kolu dočekuje Jedinstvo iz Stare Pazove.