Košarkašice Spartaka ubedljive protiv Vršca

Vlado Šućur | 25. februar 2018. | 14:22 | Sport

Košarkašice Spartaka savladale su Vršac rezultatom 77-32 u meču devetnaestog kola Prve lige Srbije. Plavo bele su već u prvoj četvrtini nametnule željeni ritam i dobrom odbranom naterale gošće na mnogo grešaka. Nataša Pavlov, Željka Petković i Slađana Radulović bile su raspoložene u napadu pa su već nakon prvih deset minuta domaće imale petnaest poena prednosti. Slično je bilo i u drugoj četvrtini, Spartak je dominirao u oba pravca, prednost je rasla pa se na odmor otišlo pri rezultatu 43-15. Pošto je meč praktično rešen u prvom poluvremenu gledali smo nešto ravnopravniju borbu u trećoj deonici. U sastavu Spartaka sve igračice su dobile priliku i sve dale doprinos. U poslednjoj četvrtini košarkašice Vršca ostale su bez snage za bilo kakav ozbiljniji otpor o čemu svedoči samo jedan ubačen poen. Na terenu je postojala jedino ekipa Spartaka pa otuda i ne čudi visoka razlika kojom je meč završen. Nataša Pavlov je sa 18 poena bila najefikasnija u pobedničkom taboru a pratila ju je Željka Petković sa 17. Nešto bolja od ostalih u bledom izdanju ekipe Vršca bila je Aleksandra Lučić koja je ubacila 12 poena. U narednom kolu košarkašice Spartaka gostuju Radivoju Koraću u Beogradu.