Odbojkašice Spartaka savladale Crvenu Zvezdu

Vlado Šućur | 26. februar 2018. | 14:24 | Sport

Odbojkašice Spartaka savladale su Crvenu Zvezdu rezultatom 3-1 u poslednjem kolu regularnog dela Superlige. Gošće su povele početkom prvog seta ali su odbojkašice Spartaka preokrenule i poenom Prolićeve stigle do minimalne prednosti pred tehnički tajm aut. Zvezda je dobrim blokom i as servisom Tasićeve ponovo povela a posle servis greške domaćih bilo je 16-20. Usledila je serija Spartaka, Milana Rajlić je odlično napadala i plavo bele su uspele da izjednače. U samoj završnici Prolićeva je sa dva asa donela set loptu subotičkoj ekipi a konačnih 25-23 postavila je Katarina Jović.

Drugi set je u potpunosti pripao odbojkašicama Crvene Zvezde koje su vodile od samog početka. Milica Tasić je otvorila set odličnim servisima, pridružile su se Božica Marković i Milka Stijepić pa je Zvezda stigla do velikih deset poena prednosti sredinom seta. To je bilo dovoljno za mirnu završnicu i konačnih 17-25.

Odbojkašice Spartaka imale su pravi odgovor u trećem setu. Ponovo je Milana Rajlić podigla samopouzdanje ekipe poenima posle servisa i dobrih napada. Imao je Spartak i pet poena prednosti sredinom seta ali se Zvezda nije predavala pa smo gledali neizvesnu završnicu. Vodile su gošče 22-23 a onda je usledila serija plavo belih, Prolićeva je poentirala, odbojkašice Zvezde su nparavile grešku a prvu set loptu iskoristila je Milica Živanović za 25-23.

Nastavile su odbojkašice Spartaka u dobrom ritmu i u četvrtom setu. Posle bloka Marićeve bilo je 7-3 i prednost od četiri poena ostala je na snazi sve do rezultata 21-17. Odbojkašice Zvezde se nisu predavale i posle uspešnog napada Bojane Milenković uspele su da priđu na poen zaostatka, bilo je 23-22. Nalet beograđanki usporila je Katarina Jović koja je donela dve meč lopte, a greškom Zvezde u napadu set je završen rezultatom 25-23, po setovima 3-1 i odbojkašice Spartaka su se zasluženo radovale.