Spartak Vojput nadigrao Jugović

Vlado Šućur | 25. februar 2018. | 14:25 | Sport

Rukometaši Spartak Vojputa savladali su Jugović iz Kaća rezultatom 33-24 na svom terenu. U važnom meču za mirniji nastavak sezone, ekipa trenera Slaviše Lakovića je čvrstom odbranom i serijom golova početkom drugog poluvremena slomila otpor protivnika.

Jugović je iskoristio prvi napad a onda su Potpara i Gačević preokrenuli. Spartak Vojput je vodio do 18. minuta kada su gosti izjednačili i zatim stekli gol viška. Nije ta prednost dugo trajala pošto su domaći predvođeni Markom Perovićem napravili mini seriju od tri gola. Ilija Petrović je postavio 16-13 i tim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

Početnih deset minuta nastavka bili su ključni za konačan ishod utakmice. Spartak Vojput je u tom periodu odigrao odličnu odbranu a napad je funkcionisao gotovo bez greške. Kapiten Milan Potpara je pogađao kroz sredinu a Marko Perović je atraktivnim golovima izmamio aplauze publike u Hali sportova. Nalet ekipe Slaviše Lakovića potrajao je dovoljno dugo za sigurnu prednost i mirniju završnicu pa je trener izveo nosioce igre i još jednom pružio šansu mladima. Nikola Stefanović je i ranije tokom utakmice imao dobre poteze, iznudio nekoliko sedmeraca i tako odlično odmenio startnog pivota Aleksandra Kurteša. Mladi golman Stefan Arđelan je imao nekoliko odličnih intervencija, a konačan rezultat 33-24 postavio je Željko Peić. Igračem utakmice proglašen je pomenuti Marko Perović, krilni igrač Spartak Vojputa koji je postigao 9 golova. Uroš Radosavljević i Ilija Petrović bili su precizni po šest puta a kapiten Milan Potpara standardno dobar sa pet pogodaka. Na drugoj strani se istakao Ranisavljević sa šest golova. U narednom kolu Spartak Vojput gostuje Metaloplastici u Šapcu a zatim u subotu, 3. marta dočekuje Partizan od 19 časova.