Petkovića iz dva slobodna udarca porazio Spartak ŽK

Bojan Nikolić | 7. mart 2018. | 12:15 | Sport

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi, još uvek nisu osetili slast pobede u nastavku šampionata. Plavi golubovi doživeli su neplanirani poraz od ekipe Zemuna na Gradskom stadionu rezultatom 1:2 (1:0).

Zemunci su bolje otvorili susret, imali nekoliko zapaženih akcija ali je na isteku pola sata igre Spartak ŽK preuzeo inicijativu i došao do vođstva u 37. preko Ognjena Đuričina koji je na najbolji način iskoristio lepu asistenciju Nemanje Nikolića.

Gol zaostatka na poluvremenu nije poljuljao samopouzdanje Zemunaca koji su u drugom poluvremenu došli do preokreta. Junak zeleno plavih bio je Petković koji je sa dva gola u 60. i 68. minutu iz slobodnih udaraca sa sličnih mesta pogodio mrežu Ostojića i bodove odneo podno Gardoš kule.

Pred fudbalerima Spartak ŽK predstoji teško gostovanje u Nišu ekipi Radničkog koja ne zna za poraz poslednjih nekoliko kola.