Kraj sezone za odbojkašice Spartaka - Jedinstvo u polufinalu

Vlado Šućur | 11. mart 2018. | 12:35 | Sport

Odbojkašice Spartaka poražene su od Jedinstva iz Stare Pazove rezultatom 0-3 u drugom meču četvrtfinala Superlige. Jedinstvo će nakon dobrih partija u četvrtfinalnom dvomeču igrati polufinale protiv Vizure dok su subotičanke ovim porazom završile takmičarski deo sezone.

Gošće su već na startu prvog seta stigle do četiri poena prednosti posle asa Barnakove i poena Koprivice. Do tehničkog tajma su stekle plus osam i već tada je izgledalo da je set odlučen. Ekipa Damira Petkovića uspela je da se vrati nakon pauze serijom od šest vezanih poena, zahvaljujući Milani Rajlić. Za potpuni preokret nedostajala je podrška saigračica. Spartak je bio u igri do rezultata 17-18 a onda su usledili poeni Jovane Mirosavljević i Jelene Vulin kojima je Jedinstvo stiglo do mirne završnice. Set je okončan rezultatom 19-25.

Plavo bele su imale prednost na početku drugog seta nakon poena Milane Rajlić i Milice Živanović. Ubrzo je usledilo izjednačenje i veliki pad u igri domaćih. Nakon rezultata 7-7 odbojkašice Jedinstva su nanizale četiri poena, potom još nekoliko serija za velikih deset poena prednosti. Tako je ostalo do kraja seta koji je završen rezultatom 15-25.

Mladi sastav Spartaka pružao je kakav takav otpor početkom trećeg seta ali to nije trajalo dugo. Dejana Lekić i Jelena Vulin su se razigrale, podigle napad Jedinstva na viši nivo i inicirale seriju od sedam poena za 6-12 na tehničkom tajmu. Do kraja meča nije bilo neizvesnosti , gošće su i ovaj period osvojile rezultatom 19-25 za maksimalnih 0-3 i prolaz u polufinale nacionalnog šampionata.