Dinamik prejak za Spartak

Vlado Šućur | 18. mart 2018. | 12:40 | Sport

Dinamik je savladao Spartak kao domaćin rezultatom 98-70, u okviru 23. kola Košarkaške lige Srbije. Beograđani su efikasnom igrom u prvoj deonici najavili trijumf a najbolje su sačuvali za poslednju četvrtinu koju su dobili sa dvadeset poena razlike.

Već u devetom minutu nakon trojke nekadašnjeg košarkaša Spartaka, Miloša Milisavljevića, Dinamik je stekao 10 poena prednosti. Domaći su otvorili drugi period trojkom Dušana Beslaća, nakon čega su košarkaši Spartaka zaigrali bolje. Nikola Lučić je vezao četiri poena sa linije za slobodna bacanja, subotičani su popravili skok i igru u odbrani pa su u trinaestom minutu prišli na pet poena zaostatka. Dinamik je do poluvremena uspeo da održi prednost najviše zahvaljujući preciznom šutu s distance pa se na odmor otišlo pri rezultatu 42-33. Beslać je sa dva poena otvorio treću četvrtinu ali je Spartak uzvratio trojkom Karadžića. Ekipa iz Subotice bila je u uvodnim minutima trećeg perioda blizu izjednačenja, u dva navrata prilazila na poen zaostatka ali su beograđani trojkama Stevanovića i Đurasovića uspeli da sačuvaju razliku. Ispostavilo se da plavo beli nemaju snage za novu seriju pa je u poslednjih deset minuta Dinamik prelomio meč. Milisavljević je vratio svom timu plus deset, nakon čega je ekipa Miroslava Mute Nikolića serijom od 12-0  na pet minuta pre kraja stekla 20 poena prednosti. Gosti su u završnici pokušali da ublaže poraz trojkama i brzim rešenjima ali im to nije pošlo za rukom pa je Dinamik ubedljivo trijumfovao. Kada je u pitanju timska statistika ekipa Dinamika je bolje šutirala iz igre, ostvarila prednost u skoku i podelila čak 16 asistencija više u odnosu na protivnika. U pobedničkom taboru su čak petorica igrača ubacili dvocifren broj poena. Prednjačili su Andreja Stevanović i Božo Đurasović koji su stali na 18, 11 je dodao Dušan Beslać a poen manje Nemanja Krstić. Najveći indeks korisnosti ostvario je pomenuti Miloš Milisavljević koji je za 36 minuta cifri od 16 poena dodao 7 asistencija, 3 ukradene lopte i dva skoka. U ekipi Spartaka jedino je Vuk Karadžić pružio partiju vrednu pomena pošto je za nepunih 28 minuta ubacio 22 poena, uz 100% učinak za dva i četiri ubačene trojke iz osam pokušaja. U narednom kolu Spartak će dočekati valjevski Metalac.