Đuričin i Šimura doneli pobedu protiv Rada

Bojan Nikolić | 18. mart 2018. | 14:28 | Sport

Sjajna fudbalska predstava viđena je juče na Gradskom stadionu. Uprkos niskoj temperaturi i vetru koji je ledio dah, fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi i Rada odigrali su susret pun tempa, lepih akcija i uzbuđenja, u kojem je nakon 90. minuta igre razloga za slavlje imao domaći tim. Golovima Đuričina i Šimure, plavi golubovi su slavili protiv tima Zorana Kize Milinkovića, i tako nastavio borbu za treću poziciju sa Radničkim iz Niša i beogradskim Čukaričkim.

Malobrojni gledaoci nisu stigli redovno da se smeste na tribine, a domaći fudbaleri su došli u vođstvo. Na isteku drugog minuta, Čečarić je uputio oštar centaršut, štoper gostiju Alveš u padu loše interveniše pravo na nogu Šimure, koji iz prve pogađa saigrača Đuričina, a potom krilni napadač odbijenu loptu volejom sprovodi iza leđa nemoćnog Stevanovića. Nakon vođstva, „građevinari“ su preuzeli inicijativu, ali njihovi napadi nisu bili opasni po gol mladog reprezentativca Miloša Ostojića, pa se na odmor otišlo minimalnom prednosti domaćih fudbalera.

Drugo poluvreme počinje šutem kapitena gostiju Đenića, da bi nekoliko minuta kasnije Spartak uzvratio akcijom Dieng – Đuričin, čiji zicer uspešno brani Stevanović. Đuričin se mogao proslaviti ubrzo nakon toga, ali je njegov udarac završio tik pored leve stative gola Rada.

Gosti iz Beograda bili su blizu izjednačenja u 65. minutu kada je kapiten Denić pogodio prečku iz odbitka, u situaciji u kojoj je fortuna bila na strani Spartaka.

Nastavili su se napadi obe ekipe, što je u nadoknadi vremena rezultiralo novim pogodkom. Torbica je iz slobodnog udarca savršeno centrirao na glavu Čečarića, koji u skoku pogađa prečku, a na odbijenu loptu natrčava igrač utakmice i ljubimac domaćih navijača Japanac Šimura i sprovodi je u mrežu za konačnih Spartak ŽK – Rad 2:0.

Novom prvenstvenom pobedom, plavi golubovi ostali su u trci za treće mesto pred početak play offa sa tri boda zaostatka u odnosu na Radnički iz Niša. Naredni meč igraju protiv konkurenta Čukaričkog na Banovom brdu za dve nedelje, zbog pripremnih utakmica A selekcije Srbije i kvalifikacionih mečeva mlade reprezentacije Srbije, čiji će dres obući i dva prvotimca Subotičana golman Ostojić i štoper Ćalasan.