Košarkašice Spartaka poražene u uzbudljivoj završnici

Bojan Nikolić | 18. mart 2018. | 14:30 | Sport

Košarkašice Spartaka završile su ovogodišnje takmičenje u Ženskoj košarkaškoj ligi Srbije porazom. Plave golubice poražene su u Kraljevu od istoimene ekipe rezultatom 69:67, u susretu u kom su domaće košarkašice  sredinom treće deonice stekle 26 poena prednosti, a potom do poslednjih trenutaka utakmice strepele za vođstvo je su gošče iz Subotice bile na pragu senzacije.

Od starta susreta Kraljevčanke su bile u vođstvu. Meč je počeo sa 7:0 a prve poene za Spartak postigla je Marija Todorović na isteku trećeg minuta. Kraj prve četvrtine završen je vođstvom domaćih košarkašica 18:14. Drugu četvrtinu, odlično započinju igračice Kraljeva, koje stiču dvocifrenu prednost, da bi Spartak poenima Petkovićeve i Radulovićeve smanjile vođstvo domaćih i na odmor otišle sa zaostatkom od sedam poena 37:30.

Treća četvrtina donela je rapsodiju izabranica trenera Nikole Jankovića koje su u 27. minutu imale 63:37 i praktično pomislile da je utakmica rešena u njihovu korist.

Međutim do kraja utakmice, Spartak u poslednjih deset minuta serijom 23:2 dolazi na pola koša zaostatka 67:66 ali Kraljevo poenima Višnje Stefanović i dobrom odbranom rešava pitanje pobednika 69:67.

U ekipi Kraljeva prednjačila je Dragana Nikolić sa 19 poena, a Anamarija Stojičić je dodala 18. Ekipu Spartaka predvodila je kapiten Slađana Radulović sa 29 ubačenih poena  i 7 skokova, dabl dabl je zabeležila Nataša Pavlov 14 poena i 10 skokova  a 14 poena i 7 skokova je dodala Žaljka Petković.

Košarkašice Spartaka završile su sezonu na desetoj poziciji sa 4 pobede i 18 poraza. Iz lige su ispale ekipe Šumadije i Vršca.