Spartak Vojput i Mokra Gora podelili bodove

Vlado Šućur | 25. mart 2018. | 14:56 | Sport

U dvadesetom kolu Superlige za rukometaše, u Subotici su se sastali Spartak Vojput i Mokra Gora. Meč je završen rezultatom 23-23, što je posle svega što su ekipe prikazale, verovatno najpravedniji ishod.

Bio je to meč u kojem je Spartak Vojput odigrao dva različita poluvremena. Prvo, u kojem se trener Slaviša Laković oslonio na mlade snage, i drugo u kojem je vratio nosioce igre koji su bili standardni tokom čitave sezone. U prvih trideset minuta iskusna ekipa Mokre Gore uspela je da iskoristi neke greške prouzrokovane pretežno neiskustvom protivnika. Brzo su stigli do četiri gola prednosti zahvaljujući brzim kontrama koje je realizovao Bojan Utvić. Slaviša Laković je zatražio minut odmora, podelio zadatke a njegovi igrači su odgovorili. Stefanović i Petrović su prepolovili zaostatak ali je u završnici poluvremena Aleksandar Nikolić doneo plus tri Mokroj Gori pa se na odmor otišlo pri rezultatu 9-12.

Gosti su otvorili drugo poluvreme serijom od tri gola za 9-15. Tada je Spartak Vojput pokazao karakter a nosioci igre su po povratku na parket uspostavili ravnotežu i značajno popravili igru u odbrani. Potpara je atraktivnim pogodkom pokrenuo saigrače pa su usledili golovi Kurteša i Radosavljevića kojima je Spartak Vojput izjednačio. Ubrzo su domaći poveli a ponovo je strelac bio odlični Uroš Radosavljević. Ipak, rukometaši Mokre Gore su bili strpljivi u napadu, iznudili pa potom iskoristili sedmerac, odigrali dobro sa igračem više i pogodkom Milića iz kontranapada stigli do 23-22. Za novo izjednačenje pobrinuo se Uroš Radosavljević svojim devetim pogodkom, imali su domaći potom i dva i igrača više i lepu priliku za pobedu ali je golman Mokre Gore  Aleksandar Milenković bio na visini zadatka i rezultat je ostao izjednačen. Uz pomenutog Radosavljevića koji je bio najefikasniji igrač susreta u Spartak Vojputu su još Milan Potpara i Uroš Kojadinović postigli po tri gola dok je na drugoj strani Bojan Utvić postigao 6 a Ranko Tomović i Vladimir Milić po 4.