Odlična sezona odbojkaša Spartaka

Vlado Šućur | 25. mart 2018. | 15:03 | Sport

Odbojkaši Spartaka izgubili su i treći meč polufinalne serije plej-ofa protiv Novog Pazara. Ovoga puta na svom parketu gde su se znatno jače suprostavili pa je meč završen posle velike borbe rezultatom 2-3.

Novi Pazar je doputovao u Suboticu kao apsolutni favorit i ekipa koja ne krije da ove sezone ima za cilj osvajanje titule. Početak meča pripao je gostima, izgledalo je da će to biti još jedna ubedljiva pobeda ali odbojkaši Spartaka nisu želeli da prođe bez nadigravanja i bez neizvesnosti. Novi Pazar je osvojio prvi set razultatom 19-25, zahvaljujući dobrom servisu. Gosti su napravili četiri asa a raspoloženi Irfan Hamzagić je  bio gotovo nezaustavljiv u napadu. U drugom setu je bilo nešto neizvesnije ali je i taj period pripao gostima rezultatom 22-25. Plavo beli su napravili čak 12 grešaka i prilično olakšali posao protivniku. Umesto lakog trijumfa Novog Pazara, ekipa Igora Žakića je u nastavku, a po ko  zna koji put ove sezone, pokazala karakter, vratila se u meč i priuštila svojoj publici uživanje u kvalitetnoj odbojci. Rizičniji i snažniji servis se isplatio, prijem je bio sigurniji a napad raznovrsniji. Iscrpljujući treći set završen je rezultatom 30-28 i Spartak je smanjio na 1-2. Subotičani su pokazali da osvajanje trećeg seta nije trenutni bljesak, niti posledica drastičnog pada u igri ekipe Novog Pazara. I jedni i drugi igrali su dobru odbojku. U prilog tome govore dugi poeni, velika borbenost u polju i maksimalan intenzitet u četvrtom setu. Umor se odrazio na goste u samoj završnici. Sretenović je pogrešio prilikom servisa a plavo beli stigli do 25-23. Spartak je bolje otvorio peti set, nastavili su u dobrom ritmu domaći i posle asa Aleksandra Tumbasa stigli do 11-7. Tada je ekipa Novog Pazara pokazala svu svoju snagu. Još jednom je Irfan Hamzagić imao prava rešenja u napadu. Njegovim dobrim servisima gosti su izjednačili, Vukašinović je izborio meč loptu a Hamzagić postavio 13-15 za konačnih 2-3. Korektor gostiju je tako krunisao briljantnu partiju u kojoj je osvojio 27 poena, napravio tri asa i osvojio dva poena blokom. Kroz sredinu je dobro napadao Aleksa Polomac koji je meč završio sa 14 poena a Marko Vukašinović je osvojio 13. U Spartaku je najbolji bio Vanja Eremić sa 15 poena a 14 je dodao Nemanja Jungić.

Bez obzira na poraz u polufinalnoj seriji iza OK Spartak je izuzetno uspešna sezona. Po povratku u Superligu malo ko je očekivao od ekipe sa krajnjeg severa zemlje da može do završnice šampionata. Trener Igor Žakić verovao je u svoje momke koje je na parketu predvodio kapiten Uroš Kecman i koji su napredovali svakim novim treningom i svakom novom utakmicom. Na svom terenu su prikazivali odlične partije, na nivou najboljih timova  u zemlji, na kraju krajeva, upravo najbolji su gubili u Hali sportova u Subotici. Jedino su Jedinstvo iz Sare Pazove i Vojvodina uspeli da izbegnu poraz pre plej-ofa. U drugom delu šampionata odbojkaši Spartaka su zaigrali bolje i na gostovanjima a regularni deo prvenstva završili su na trećem mestu, iznad ekipa kakve su Crvena Zvezda, Mladi Radnik ili Jedinstvo iz Stare Pazove koje su pred početak šampionata sigurno viđene kao bolje plasirane od subotičana. Naporan rad, maksimalno zalaganje i kvalitet sastava dobili su potvrdu u trijumfu nad Jedinstvom u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa. Bili su to teški mečevi protiv ekipe koja je dva puta savladala Spartak u regularnom delu. Igor Žakić i njegovi igrači verovali su u svoj kvalitet znajući da će sav trud koji su uložili na treningu da se vrati u mečevima, onda  kada to bude potrebno. O karakteru tih momaka dovoljno govori treći meč u kojem su od 0-2 za tim iz Stare Pazove, stigli do preokreta, velikih 3-2 i polufinala. Vraćajući se na početak još jednom napominjemo da je u pitanju povratnička sezona Spartaka u Superligi, i kada pored te činjenice znamo da se radi o jednoj od najmlađih družina u elitnom rangu, možemo sa sigurnošću da zaključimo da je OK Spartak odigrao veoma dobru sezonu i da spada u red onih koletiva na koje sportska Subotica može da bude ponosna.