Lider SRLS silan u Hali sportova

Bojan Nikolić | 15. april 2018. | 12:20 | Sport

Mladi rukometaši Spartak Vojputa, završili su ovogodišnju rukometnu Superligu Srbije porazom na svom parketu od lidera Železničara 1949 rezultatom 28:35 (12:19). „Putari“ su veći deo susreta jurili vođstvo Železničara, uspeli da dođu na gol zaostatka, ali su iskusne Nišlije u finišu dodale gas i utakmicu lako priveli kraju.

Spartak Vojput je od početka susreta bio u podređenom položaju. Železničar je poveo sa 4:1 a nakon gola Petrovića i izjednačenja 4:4, gosti demonstriraju svu raskoš svog napada i na krilima raspoloženog Sretenovića do kraja prvog poluvremena stiču 19:12.

U drugom poluvremenu gostujući trener Petković na parket šalje izmešani sastav, što domaći rukometaši koriste i u prvih 17 minuta uspevaju da dođu na gol od izjednačenja 25:26. Međutim iskusni gosti ponovo menjaju postavu, što im donosi mirniju završnicu susreta jer su do kraja neumoljivi bili Mirić, Đukić i Krsmančić za konačnih 35:28.

U ekipi Spartak Vojputa na ovom meču istakao se Spasoje Gačević sa 6 golova, Radosavljević i Petrović su dodali po 5 a Kurteš 4 gola. Kod Nišlija najefikasniji bio je Sretenović sa 7 golova, Krsmančić je postigao 6, a po 5 golova su dodali Đukić, Mirić i Vučković.

Rukometna superliga Srbije završena je utakmicama poslednjeg 22. kola a subotički rukometaši su osvojili osmu poziciju sa osam pobeda, dve nerešene utakmice i 12 poraza i sakupljenih 18 bodova. U playoff lige za titulu prvaka plasirali su se Železničar 1949, Partizan, Crvena zvezda,Metaloplastika kao i dve ekipe iz SEHA lige Vojvodina i Dinamo iz Pančeva. Iz lige su ispali Požarevac i Jugović iz Kaća.