Uspeh mladih dizača tegova

Vlado Šućur | 15. april 2018. | 13:54 | Sport

Protekle nedelje u Somboru je održano pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije za studente i takmičare do 15 i do 17 godina.  Takmičari KDT Spartak su zauzeli 2.mesto u ekipnoj konkurenciji do 17 godina  sa osvojenih 796 bodova, iza domaćeg Radničkog koji je osvojio 818. Za Spartak su nastupili  Apro Danijel, Haško Viktor, Heder Patrik i Šinkovič Erik a vodili su ih treneri Vert Stipan i Haško Tibor. U pojedinačnoj konkurenciji za takmičare do 15 godina Pastor Filip je osvojiop prvo mesto  sa 50kg  u trzaju i 60kg u izbačaju odnosno 110 kg u biatlonu. Dorožmai Aleks je u kategoriji do 77kg bio prvi sa 33kg u trzaju i 42kg u izbačaju odnosno 72 kg u biatlonu.

U pojedinačnoj konkurenciji do 17 godina a u kategoriji do 56kg Heder Patrik je podigao 58kg u trzaju, izbačajem 72kg što je 130kg u biatlonu i što je bilo dovoljno za prvo mesto.Apro Danijel je u kategoriji do 62kg podigao  55kg trzajem, 72kg izbačajem odnosno 127 kg u biatlonu za drugo mesto. U kategoriji do 69kg Šinkovič Erik je trzajem od 55kg i izbačajem od 70kg u biatlonu postigao 125 kg  i to mu je donelo drugo mesto. Na kraju,u kategoriji iznad 94kg Haško Viktor je ostvario trzaj od 93kg i izbačaj od 122kg za 215 kg u biatlonu i prvo mesto.Naredni izazov za takmičare Spartaka je 22. memorijalni turnir Erih Špajzer  koji će biti održan dvanaestog maja u Baču.