Kerkez doneo pobedu Spartaku

Vlado Šućur | 15. april 2018. | 13:57 | Sport

Fudbaleri Spartaka dočekali su Voždovac u prvom kolu plej ofa Superlige. Vladimir Gađinović je u prvom meču na kojem je vodio ekipu kao šef stručnog štaba ostao dosledan stilu koji je Spartak gradio tokom čitave sezone. Domaći su od početka zaigrali konkretnije i ofanzivnije od protivnika. Prvu ozbiljnu priliku imali su u sedmom minutu kada je dobro šutirao Čečarić ali je jednako dobro reagovao golman Voždovca, Marko Knežević. Samo tri minuta kasnije Mile Savković je izborio posed na ivici šesnaesterca gostiju ali nije bio dovoljno precizan. Fudbaleri Voždovca su uspeli da pomere težište igre ka sredini i produže posed. Imali su gosti i dve dobre prilike u završnici prvog dela, posebno Ješić koji je u 35. minutu ostao sam ispred Ostojića ali je nespretno šutirao.

Početak drugog poluvremena podsetio je na dešavanja s početka utakmice. Igrači Spartaka zaigrali su poletno. Publika je videla dosta snažnih duela iz kojih su domaći češće izlazili kao pobednici. Posle nekoliko dobrih proigravanja na malom prostoru, Ognjen Đuričin se našao sam ispred golmana gostiju ali je zakasnio za bolji i snažniji udarac. Ubrzo potom Mile Savković je oboren u šesnaestrcu ali sudija Dejan Santrač u tom kontaktu nije video dovoljno elemenata za jedanaesterac. U tom periodu pretili su i jedni i drugi, pretežno kontranapadima, ali su u završnicama ostajali kratki za korak ili nedovoljno precizni. Izvođači kornera u domaćim redovima pretežno su tražili igrače na prvoj stativi. Isto je bilo i u 66. minutu, Mile Savković je poslao loptu koju je Dejan Kerkez prosledio u mrežu Voždovca za 1-0. Plavo beli nisu stali posle pogodka i ubrzo se u dobroj prilici našao Čečarić. Na sreću gostiju, igrač Spartaka nije bio dovoljno brz i šutirao je neprecizno. Kada je većina na stadionu pomislila da je pitanje pobednika rešeno fudbaleri Voždovca su stvorili dve verovatno najbolje prilike na meču. Prvo su golman Miloš Ostojić i Dejan Kerkez zajedničkim snagama sačuvali mrežu a zatim je Ostojić odlično intervenisao posle vrlo neugodnog šuta Todora Petrovića. Igrači Voždovca su na kraju mogli do boda i imaju za čim da žale ali je Spartak stigao do apsolutno zasluženog trijumfa.