"Golubice" slavile protiv Vojvodine

Vuk Kovačević | 22. april 2018. | 13:01 | Sport

U prvoj utakmici plej-of faze takmičenja Super lige Srbije za žene fudbalerke Spartaka slavile su protiv Vojvodine rezultatom 3:0. Aktuelne  šampionke su jos jednom pokazale kvalitet i opravdale svoju poziciju na tabeli u dosadašnjem toku takmičenja.

„Golubice“ su od samog starta utakmice diktirale tempo. Prvu priliku su imale već u trećem minutu kada je Nina Dorin uputila udarac glavom, ali je Tanja Đapić bila dobro postavljena. Drugu ozbiljniju priliku domaće igračice imale su u 43. minutu. Pavlovićeva je šutirala sa distance, ali je Djapićeva i tada dobro reagovala. Fudbalerke Spartaka su u prvih 45 minuta više napadale i imale veći posed lopte, ali je disciplinovana odbrana Vojvodine uspela da sačuva mrežu.

Drugo poluvreme Novosađanke su počele nešto agresivnije i u 48. minutu prvi put ozbiljnije zapretile udarcem Trbojevićeve, ali je lopta završila preko gola. U 60. minutu Šampionke su povele golom Nine Dorin posle centaršuta Tijane Matić. Fudbalerke Vojvodine su se nakon toga znatno povukle, što nije sprečilo šampionke da posle izvođenja kornera i nespretne reakcije Đapićeve povećaju prednost na 2:0 golom kapitenke Violete Slović. Konačnih 3:0 postavila je Nina Dorin u nadoknadi vremena posle odličnog prodora Tijane Filipović. Najistaknutija igračica ovog meča bila je Sara Pavlović.

Sledeća utakmica koju iščekuju fudbalerke Spartaka je četvrtina finala kupa Srbije. Utakmicu igraju 25. aprila protiv Kanjiže, a naredno kolo plej-of faze takmičenja izabranice Borisa Arsića igraju u Nišu 28. aprila protiv Mašinca.