Fudbaleri Spartaka slavili protiv Radničkog iz Niša

Vuk Kovačević | 13. maj 2018. | 13:45 | Sport

Fudbaleri Spartaka slavili su protiv Radničkog iz Niša u derbiju 36. kola Super lige Srbije rezultatom 2:0. „Plavi golubovi“ su pred oko 4000 ljudi na Gradskom stadionu u Subotici zabeležili važnu pobedu i tako se primakli na korak do kvalifikacija za Ligu Evrope.

„Naravno mi još nismo overili ulazak u Evropu, ali tu smo negde na domak. Što se same utakmice tiče, jako, jako teško prvo poluvreme i onako dosta smo srećni da nismo primili gol to prvo poluvreme, mogli smo i da damo, a malo nam je olakšala posao ta prinudna izmena kada je izašao čini mi se Stanisavljević. I pogotovo drugo poluvreme kada je crveni karton dobio Pavkov i pogotovo kada je izašao Babić i onda nam je posao bio puno lakši, tako da su došli ti golovi, penali, i onda smo lagano priveli utakmicu do kraja.“ Rekao je Vladimir Gaćinović, trener FK Spartak ŽK

Utakmica je počela terenskom inicijativom Radničkog. Spartak je zapretio u dva navrata, prvi put preko Savkovića, zatim preko Šimure, dok su gosti pokušali Micićevim udarcem sa distance.

Drugo poluvreme počelo je loše za goste. Crveni karton u gostujućoj ekipi  u 49. minutu dobio je Milan Pavkov. Subotičani su nakon toga iskoristili igrača više i preuzeli terensku inicijativu. Nakon šansi koje su imali Savković, Kerkez i Šimura u 66. minutu u šesnestercu fauliran je Čečarić, a sa bele tačke bio je siguran Nemanja Nikolić. Trinaest minuta kasnije dosuđen je još jedan jedanaesterac za Spartak, a Nikolić je još jednom bio precizan za konačnih 2:0.

„Ne bih sad tu da puno pričamo o utakmici, čestitao bih i igračima Spartaka i igračima Radničkog na fer i korektnoj igri pre svega, i naravno ekipi Spartaka na ulasku u Evropu i ako Bog da da se što duže zadrže u Evropi, znači da doguraju ako mogu i do grupne faze.“ Rekao je Nikola Stojanović, pomoćni trener FK Radnički Niš

Poslednju utakmicu plej-of faze takmičenja Super lige Srbije izabranici Vladimira Gaćinovića igraju u gostima protiv Partizana, u četvrtak 17. maja sa početkom od 19 časova.