ŽFK Spartak osvojio 9. titulu šampiona

Vuk Kovačević | 27. maj 2018. | 17:05 | Sport

ŽFK Spartak osvojio je šampionsku titulu Super lige Srbije za žene. U poslednjem kolu plej-of faze takmičenja fudbalerke Spartaka slavile su na domaćem terenu protiv Crvene Zvezde rezultatom 4:0.

„S ovom utakmicom zaokružili smo jednu dobru sezonu moram da kažem da smo stvarno odigrali ovu sezonu na jendom visokom nivou, čitave godine smo pružali dobre partije, malo smo poklekli u plej-ofu. Uspeli smo da tempiramo formu za ovaj deo završni koji je možda najvažniji i ovim devojkama i stručnom štabu čestitam od srca.“ Rekao je Boris Arsić, trener ŽFK Spartak

Utakmica je počela otvoreno na obe strane, nizale su se šanse iz minuta u minut, a prvi gol za Spartak postigla je Tijana Matić u 45. minutu udarcem sa ivice šesnesterca. U 47. minutu nakon solo prodora na listu strelaca upisala se i Ejmi Filips. Nakon akcije po desnoj strani u 55. minutu još jedan pogodak zabeležila je Tijana Matić posle asistencije Nine Dorin. Konačnih 4:0 postavila je Alina Baka u 89. minutu.

„Zvezda nije u prvih 25. minuta iskoristila neke šanse, ali uspele smo na poluvremenu da se dogovorimo da uđemo dosta hrabrije u drugo poluvreme i to se vidi po rezultatu. Iskoristila bih priliku da čestitam mojim saigračicama na osvojenoj tituli.“ Rekla je Violeta Slović, kapiten ŽFK Spartak

„Plave golubice“ su ovom pobedom osvojile osmu uzastopnu titulu šampiona Srbije, a devetu u istoriji kluba.

„Srećni smo svi. Ovih stotinjak devojčica mlađih kategorija su potvrda da će se ova dominacije ženskog fudbala iz Subotice za Srbiju nastaviti i u narednom periodu.“ Rekao je Nemanja Simović, član Gradskog veća zadužen za omladinu i sport

Prema rečima Nemanje Simovića, člana Gradskog veća zaduženog za omladinu i sport ovo je jedna od najuspešnijih godina za subotički sport, jer su se pored rvača, odbojkaša i fudbalera sada i fudbalerke plasirale u evropski rang takmičenja.