FK Spartak ŽK eliminisao Spartu iz Praga

Vuk Kovačević | 2. avgust 2018. | 14:09 | Sport

FK Spartak ŽK eliminisao je Spartu iz Praga na putu za Ligu Evrope, ukupnim rezultatom dvomeča 3:2 i tako ostvario najveći uspeh u klupskoj istoriji.

Fudbaleri Spartaka poraženi su u Pragu 2:1, ali zahvaljujući povoljnom rezultatu iz prvog meča izborili su prolaz u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope gde će se sastati sa Brondbijem iz Danske.

Sparta je otvorila utakmicu veoma ofanzivno. Zapretili su već u četvrtom minutu kada je Nikolae Stančiju pogodio prečku. Spartak je uzvratio preko Savkovića, ali nedovoljno dobro. Fudbaleri Sparte nastavili su sa napadima i u 18. minutu ponovo zapretili ovoga puta preko Bendžamina Tetea koji je pogodio stativu. Iako je golman Perić delovao sigurno zaustavljajući šuteve Šurala, savladan je u 29. minutu. Akciju je započeo Kanga, centrirao je Plavšić, a na nekih pet metara od gola siguran je bio Šural za 1:0.

Drugo poluvremen nastavljeno je u istom ritmu. U 66. minutu fudbaleri Sparte udvostručuju prednost golom Plavšića, posle centaršuta Frideka. Izabranici Vladimira Gaćinovića se nisu predavali i nakon osam minuta postigli su odlučujući gol ovog dvomeča. Đenić je vršio pritisak, prevario Radakovića koji je neoprezno u šesnestercu upotrebio ruke i odgurno s leđa Đeniđa, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je Čečarić za konačnih 2:1.

Nakon primljenog gola, nezadovoljni najvijači Sparte upali su na teren kako bi izvršili pritisak na sudije i igrače. Policija nije odmah reagovala, a redari su bili nemoćni u pokušajima da ih zaustave. Navijači su se zatim povukli nakon razgovora sa kapitenom Šuralom. Zbog ovog incidenta UEFA bi morala da sankcioniše Spartu.

U nastavku igre Spartak je ostao sa igračem manje, pošto je Marčić dobio drugi žuti karton. Do kraja utakmice nije bilo rezultatskih promena, Sparta je napadala sve jače, ali „plavi golubovi“ su se hrabro branili i upesli da sačuvaju rezultat za istorijski uspeh.

Prva utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Brondbija je na programu 9. avgusta.