FK Spartak ŽK poražen od Crvene zvezde

Vuk Kovačević | 12. avgust 2018. | 13:12 | Sport

FK Spartak ŽK poražen je u 4. kolu Super lige Srbije od aktuelnog šampiona Crvene zvezde rezultatom 3:0

Fudbaleri Spartaka su na stadionu Rajko Mitić odlično otvorili utakmicu. Prvu šansu imali su nakon kornera koji je izveo Vukčević, ali je Tekijašijev udarac glavom bio nedovoljno precizan. Zatim je u 20. minutu zapretio Torbica sa distance, ali ni to nije bilo dovoljno dobro. U 24. minutu usledila je prva ozbiljna prilika za crveno - bele, Meleg je uposlio Jevtovića koji šalje loptu u dalji ugao, ali pogađa stativu. Domaćini dolaze do vođstva u 41. minutu nakon udarca Milana Pavkova sa oko 25 metara.

Početkom drugog poluvremena Marčić je pokušao da izjednači, ali je golman Popović dobro reagovao. Fudbaleri Crvene zvezde udvostručili su prednost u 68. minutu. Hajdin je izveo aut, a na prvoj stativi odlično je reagovao Pavkov i tako postigao svoj drugi gol. Konačnih 3:0 postavio je Srđan Babić u nadoknadi vremena.

Izabranici Vladimira Gaćinovića sledeći meč igraju protiv Brondbija iz Danske u okviru  3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Utakmica je na programu u četvrtak sa početkom od 20 časova.