Bajernovih sedam u Subotici

Vlado Šućur | 12. septembar 2018. | 12:58 | Sport

Fudbalerke Spartaka poražene su od Bajerna rezultatom 0-7 u prvom meču 1/16 finala Lige šampiona koji je odigran u Subotici. Nemice su tako stekle ogromnu prednost pred revanš koji će biti odigran u Minhenu 26. septembra.

Gina Lewandowski je u dvanaestom minutu načela mrežu Spartaka nakon centaršuta koji je uputila Lina Magull. Rani rezultatski zaostatak poremetio je igru subotičanki pa su gošće do kraja prvog dela postigle još dva pogodka. Istakla se Jill Roord koja je u 29. minutu duplirala prednost svoje ekipe a desetak minuta kasnije iskoristila je grešku Spartaka za svoj drugi pogodak na meču. Spartak je u završnici prvog dela igre mogao do pogodka ali je amerikanka Angelina Nicole Hix nespretno šutirala. Početkom drugog dela utakmice Hiks se našla u novoj dobroj poziciji ali je šutirala pored gola. Lina Magull je dobru igru na sredini terena krunisala pogodkom sa bele tačke u 64. minutu pošto ju je Frajtovićeva faulirala u šesnaestercu. U poslednjih deset minuta fudbalereke Spartaka su se gotovo predale. Favorizovane gošće su nastavile sa napadima a nekadašnja igračica Spartaka Jovana Damnjanović je postigla novi gol u 82. minutu za 5-0. Novi gol usledio je nakon kornera u 86. minutu kada je najviša u skoku bila Kristin Demann a konačnih 0-7 je postavila Lineth Beerensteyn.