Tamaš i Ervin zlatni na Svetskom prvenstvu

Vlado Šućur | 23. septembar 2018. | 14:23 | Sport

Kajdoči Tamaš osvojio je prvo mesto na Svetskom studentskom prvenstvu održanom u Poljskoj.Tamaš je poslednjeg takmičarskog dana u izuzetnoj jakoj borbi za medalje u kategoriji iznad 105kg osvojio jednu srebrnu medalju u trzaju,  i dve zlatne u izbačaju i biatlonu. Drugo mesto osvojio je japanac, Nonaka Masahiro a treće Hsieh Yun-Ting iz Tajpeha. Tamaš je student Visoke tehničke škole strukovnih studija u Subotici. Rožnjik Ervin je osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 77kg pošto je podigao 139kg u trzaju i 170kg u izbačaju za 309kg u biatlonu i nove državne rekorde. Drugo mesto osvojio je Yuki Hara iz Japana a treće Nicolas Vachon iz Kanade. Trener KDT Spartak, kao i savezni trener Stipan Vert, još jednom je dokazao da se u klubu dizača tegova u Subotici nasprem teških okolnosti za trening, mogu stvarati šampioni i sportisti za primer.