Rukometaši Spartaka izgubili od Crvene Zvezde

Vlado Šućur | 30. septembar 2018. | 15:36 | Sport

Rukometaši Spartaka izgubili su od Crvene Zvezde rezultatom 28-31 na premijeri pred domaćom publikom u novoj sezoni.

Trener Slaviša Laković ove sezone vodi veoma mlad tim, a povlačenje kompanije Vojput kao višegodišnjeg sponzora u znatnoj meri je smanjilo manevarski prostor subotičke ekipe kada su u pitanju pojačanja. Iskusni Laković je mnogo puta u karijeri pokazao da upravo sa mladim igračima ume da izgradi respektabilne timove a momci koji u ovom trenutku nose dres Spartaka pokazali su veliku želju u meču sa crveno belima. Disciplinovanom igrom u odbrani i velikom energijom uspeli su umrtve napad protivnika u prvom poluvremenu i stignu do četiri gola prednosti. Crvena Zvezda je u završnici smanjila zaostatak preko Petrića a na odmor se otišlo pri rezultatu 14-13. Početak drugog poluvremena bio je možda i ključni period za konačan ishod utakmice. Gosti su iskoristili truntke zbunjenosti u igri protivnika i mini serijama stigli do 16-19. Igrač više nije mnogo doneo domaćinu a izostale su i dobre reakcije u odbrani koje su domaći imali u prvom delu. U završnim momentima Spartak je sveo zaostatak na dva gola i imao čistu situaciju za novi pogodak ali je nakon stative kontru Zvezde realizovao Ljubojević i gosti su osigurali trijumf.