Spartak bez bodova protiv Vojvodine

Vlado Šućur | 30. septembar 2018. | 15:41 | Sport

Fudbaleri Spartaka poraženi su od Vojvodine rezultatom 0-1 u 10. Kolu Jelen superlige. Bio je to meč u kojem su viđena dva različita poluvremena. Prvo, u kojem je Spartak imao inicijativu i bio bolji protivnik i drugo u kojem je Vojvodina konkretniju igru krunisala jedinim pogodkom na susretu.

Plavo beli su prvi zapretili nakon kornera a potom i prodora po desnoj strani. Ipak, šutevi nisu bili dovoljno precizni a onda kada jesu, bio je tu sigurni golman Vojvodine Emil Rockov. Posle duže inicijative plavo belih i nekoliko lopti upućenih u šesnasterac Vojvodine u odličnoj prilici se našao Noboru Šimura. Japanac je atraktivno šutirao ali je lopta završila iznad gola novosađana. Poslednju priliku je imala Vojvodina u samoj završnici prvog dela kada je Eza Vincent Okeuhie snažno šutirao iz trka ali je odlično reagovao golman Spartaka Miloš Ostojić. Fudbaleri Vojvodine su popravili igru u drugom poluvremenu i prvi zapretili nakon slobodnog udarca. Ostojić je bio na mukama i posle šuta Lazara Arsića ali je uspeo da izbaci loptu u korner. Ključni trenutak dogodio se u 85. minutu kada je odbrana Spartaka loše reagovala posle kornera          Vojvodine a na drugoj stativi se dobro snašao  Damjan Gojkov i prosledio loptu u mrežu.  Nakon deset odigranih kola Spartak ima 7 bodova i u narednom kolu ga očekuje važan duel sa Radnikom iz Surdulice.