Vojvodina rutinski u Subotici

Vlado Šućur | 5. novembar 2018. | 14:57 | Sport

Odbojkaši Vojvodine savladali su Spartak sa 3-0 u Hali sportova u Subotici i upisali još jednu rutinsku pobedu za nešto više od sat vremena igre.

Domaći odbojkaši su samo početkom meča bili ravnopravan protivnik aktuelnim šampionima. Do poena Kecmana i rezultata 8-9 držali su priključak a onda su Vjatski i Kujundžić doneli novosađanima 4 poena prednosti pred tehnički tajm aut. U nastavku Spartak nije uspeo ozbiljnije da ugrozi prednost protivnika i pored toga što je Kovačević iskoristio tek četvrtu set loptu za 20-25. Vojvodina je i u drugom setu osvajala poene u serijama a posle uspešnog bloka gosti su stigli do plus deset. U mirnoj završnici Vjatski je dobrim napadom postavio 14-25 za prednost Vojvodine od 0-2. Kovačević i Kujundžić su otvorili treći set poentirajući u napadu a potom su dobro postavljenim blokom doneli svom timu četiri poena prednosti. Domaći nakon toga nisu uspeli da se oprave, niti da odigraju na nivou protivnika u nekom segmentu igre. Mehić je vezao tri asa sredinom seta za 9-23, Kovačević je doneo meč loptu koju je iskoristio Rudić i postavio 10-25 za trijumf Vojvodine u tri seta. Spartak je nakon sedam odigranih kola sedmi na tabeli sa osam bodova i u narednom igra u  Valjevu. Vojvodina je druga sa pet pobeda, samo jednim porazom i u narednom kolu je očekuje meč sa  Jedinstvom u Staroj Pazovi.